תובנות על פוסט דייט וחרדה בהריון

ספט 8, 2014

יש הריונות שכרוכים בתקופות של שמירה, לא רק שמירת הריון אלא פשוט ניסיון להימנע מלידה בגלל סיבות שונות. התקופה הזו מאופיינת בהחזקה של הגוף ומתח מין ניסיון לא מודע לכווץ ולעצור כדי שלא תהיה לידה. כמו שקרה לנשים רבות במהלך מבצע "צוק איתן" שהתפללו לא ללדת בזמן שבעליהן המגוייסים נמצאים בעזה או נשים שלא רצו ללדת בכלל לפני הפסקת אש.

בקיצור , להצמיד את הרגליים רק לא ללדת !!!

 מה קורה אחרי שהמתח מסתיים ?
מבצע "צוק איתן" הסתיים, בן הזוג כבר חזר מהמילואים ואת כבר ממש רוצה ללדת, שמרת על ההריון כל כך יפה עד עכשיו, אפילו הפסקת אש כבר סידרו לך. השבועות עוברים ואת כבר בפוסט דייט (יעני עברת את התאריך) אז למה את לא יולדת ? משהו בכיווץ הזה שהתחיל קודם לא משתחרר…

דבר דומה קורה לנשים בשמירת הריון שלאחר שבועות רבים בהם היו צירים וחשש מפתיחה, לבסוף מגיע שבוע 37 המיוחל ואת יוצאת מהשמירה, אבל לא יולדת ! וכך נוקפים להם השבועות וכבר מגיע שבוע 41. הכל בדיוק בגלל אותו כיוון שלא משתחרר.

כיווץ בראש
ברגע שהגוף נכנס למוד של שמירה הוא לא משחרר בקלות, מין דפוס השרדותי כזה. האדרנלין לא מתפנה, החלקים הלא מודעים לא ממש הפנימו שהצורך ההישרדותי לעצור את התהליך עבר וגם התינוק שחווה את הסטרס יחד אתך לא עבר לפאזה הבאה.

יש לי כמה רעיונות בשבילך
כדי לעבור למוד נורמלי, מוד של זרימת אוקסיטוצין במקום זרימת אדרנלין, אפשר מניסיוני לעשות כל דבר שיכול להרגיע. ברגע שתצליחי להרגיע, הגוף כבר ימשיך משם:

  • טיול על חוף הים או מקום אחר בטבע, צעידה, יוגה.
  • טיפול במגע כמו שיאצו או מסאג'
  • אמבטיה חמימה, נרות, מוסיקה, תנועות אגן בשילוב עם צלילים של שחרור רצפת האגן (שששש, צ'צ'צ'צ')
  • לשבת על כדור ולתרגל איסוף רצפת אגן תוך כדי נשיפה ארוכה ולאחריו 3 נשימות עם שחרור והרפיה תוך כדי הנשיפה, אחרי הכיווץ יותר קל לשחרר את רצפת האגן.
  • "לדבר" עם התינוק. את כבר עברת הלאה וכבר לגמרי שכחת שעד לפני 3 שבועות היית נורא בחרדה ומה עם התינוק ? התינוק קלט את הפחד והוא לא משחרר. כדאי "לדבר" איתו וממש להסביר שכבר אין לחץ ואפשר להיוולד.

לאחרונה הגיעו אלי לקליניקה אמהות רבות שנתפסו בחרדה במהלך "צוק איתן". הטיפול היה קצר ומאד פשוט דרך טכניקות של שיאצו בשילוב עם איזון הרובד הרגשי באמצעות שיטת אייפק. קבלתי הרבה סמסים שמחים וכייפים אחר כך.

 אם את במצב הזה וצריכה ייעוץ או טיפול, דברי איתי 052-3633372

לרשימת ההמלצות

מטופלים מספרים