איך מטפלים בנזלת?

נוב 26, 2015

Close up of a baby girl looking at camera with a big blue eyesאם תיכנסו לגן אקראי בכל רגע נתון, בערך שלושה רבעים מהילדים יהיו מרוחים בנזלת או גדושים לגמרי, חצי מהילדים בדיוק חזרו מכמה ימים בבית אחרי מחלה והחצי השני עושים סבב בדרך למחלה. זה היה מצחיק אילולא היתה זאת המציאות העצובה.

הנזלת היא סימן

רובנו כבר לא מתייחסים לנזלת כאל מחלה. אם אין לילד חום והוא לא מצפצף אז… בחזרה לשגרה ולגן. אבל הגוף עוד לא מספיק להתחזק ולכן נשארת בו ליחה בצורות שונות. אני מציעה להתחיל להתייחס לאף כאל הסמן הימני שלנו. כל עוד כל עוד הוא נוזל, משהו בסביבתו של הילד עדיין מחליש אותו. אם עד עכשיו לא ייחסנו חשיבות רבה לאף, מעכשיו הוא הופך להיות הסימן לכך שהפעוט עדיין לא מאוזן.

 

אז איך בכל זאת מטפלים בה?

האמת שזה לא מאוד מסובך. ריכזתי עבורכם המון טיפים שמקורם בשיטות הריפוי הטבעי (התחלתי בעשרה והרשימה הלכה וגדלה). ניתן לנסות אותם באופן עצמאי ללא חשש, כי הם בטוחים לחלוטין. היום לפניכם החלק הראשון.

 

  1. בצל חתוך בצלחת – הצלחות מדהימות של ייבוש נזלת בין לילה נרשמות לזכות הפטנט הזה. הבצל הוא אחת מהאנטיביוטיקות שהטבע יצר עבורנו. אדי הבצל מכילים חומרים אנטיוויראליים ואנטי חיידקיים. ניתן להניח בצל חצוי בתוך צלוחית בחדרו של התינוק או הפעוט ולתת לאדים למלא את האויר. דרך הנשימה הילד שואף את האדים ומוטב לו.
  2. פורמולות שמנים באמבטיה– בדומה לסיר האדים של סבתא, אפשר לטפטף תרכובות שמנים שונות לתוך האמבטיה וכך אדי המים החמים יאפשרו לשמנים לעשות את דרכם דרך דרכי הנשימה פנימה. בין השמנים המומלצים ביותר: אקליפטוס רדיאטה – מתאים לאף סתום ולשיעול מלווה בליחה. לבנדר – מחזק מערכת חיסונית . טימין –  מכייח ומחטא וטוב לשיעול. רבנסרה – מתאים לאף סתום ולבעיות נשימה.  אפשר לשים באמבט טיפה מהשמן, או התייעץ בנוגע למינון ולשמן הספציפי בהתאם לגיל הילד ולמצב. שמנים אתרים בתוך פורמולה אפקטיבית עוד יותר, אפשר לשים טיפה נכל אחד מהשמנים. אדבר על פורמולה כזאת בפוסט של שבוע הבא.
  3. עיסוי בשמנים – לנזלת, חולשה, ושיעול אפשר לחזק את מערכת הנשימה דרך עיסוי של בית החזה. הכי פשוט להשתמש בשמן זית – לחמם אותו מעט באמצעות מצקת מעל להבה ואז להעבירו לכלי קטן. אפשר להוסיף שתי טיפות של אחד השמנים שהזכרתי ולבדוק עם האצבע שהשמן חמים ולא חם מדי. לאחר מכן למרוח את השמן על בית החזה מהמרכז החוצה. ולחזור בתנועות דומות גם על הגב העליון. להלביש מיד במספר שכבות כדי לשמור על החום שהעיסוי יצר.
  4. נקודות לחיצה – עם העיסוי אפשר לשלב גם נקודות לחיצה מתחום השיאצו. הנקודות פשוטות ביותר לתפעול ויכולות לעזור לתת בוסט למערכת החיסון.
    נקודה אחת – נמצאת בצד הכי חיצוני של קפל המרפק ויש לשפשף בקו ישר לכיוון האצבע המורה.
    נקודה שנייה – נמצאת בגב העליון, ניתן לעסות עם האגודלים בין השכמה לעמוד השדרה במרחק של אצבע מעמוד השדרה.  את שני הצדדים.
  5. להוריד מוצרי חלב ומעוררי ליחה – התזונה שילדים מקבלים רוב השנה, שהיא לרוב תזונה המורכבת ממוצרי חלב ודגנים לבנים, היא תזונה "מקררת" (לפי האנרגטיקה של הרפואה הסינית) ולכן בחורף היא מתאימה אפילו פחות מאשר בדרך כלל. כדאי להשתדל להפחית במאכלי חלב ככל שניתן, וכך גם בבוטנים, בפרי הדר, בבננות ובשוקולד – מאכלים שידוע שמעוררים ליחה.   

למה זה כל כך חשוב ?

כי ברגע שיש נזלת תמידית מספיק וירוס קליל והכל מודלק והופך לברונכיטיס או לדלקת אזניים, שגוררת שימוש באנטיביוטיקה וכמובן – ימי מחלה. בעוד שאם הילד היה בריא לגמרי, אולי כל זה היה עובר על ידו.

הנזלת היא לא חלק בלתי נפרד מעונות המעבר והחורף.
לא צריך להשלים עם קיומה, כמו שלא צריך להשלים עם כאב או מחלה. אם בכל זאת הנזלת מתעקשת שלא להיפרד מהקטן או הקטנה שלכם, אני ממליצה להגיע אלי לפגישת חיזוק חיסוני שכוללת טיפול בשונישין (דיקור ידידותי לילדים ללא מחטים) וכמובן שיטת אייפק. תקבלו ממני הדרכה לטיפול ביתי ותוכלו לצאת לדרך חדשה… דברו איתי 052-3633372

הייתי חייבת לעצור כאן. תמשיכו לעקוב, המשך הטיפים בפוסט הבא.

חורף נעים וחמים לכולנו!

לרשימת ההמלצות

מטופלים מספרים