טיפול בעצירות אצל ילדים ללא תכשירים

הילד שלכם סובל מעצירות, כאבי בטן או מתעקש לעשות את צרכיו בחיתול ?   טיפול בעצירות אצל ילדים ללא תכשירים הוא אפשרי, השימוש בתכשירים נפוץ מדי ולא באמת נחוץ, אפשר גם אחרת !

הסיבה העיקרית לעצירות אצל ילדים ופעוטות היא הימנעות. ילד או פעוט יכולים להימנע מהליכה לשירותים בשל עיסוק במשחק או חוסר רצון לשבת על האסלה, תנאים לא נאותים בבית הספר או בגן, בושה. החזקת הצואה וההימנעות גורמת לספיגתה נוספת של נוזלים, הצואה הולכת ומתקשה וההוצאה שלה כרוכה בכאב. מספיק אירוע אחד כואב או מפחיד, מספיקה חוויה אחת כואבת כדי ליצור הימנעות נוספת (לפעמים כבר תת-מודעת) מעשיית צרכים נוצרת התעלמות מהאיתות הזה של הגוף.
בנוסף על כך תזונה לקויה דלה בסיבים, מיעוט של שתיית מים ורגישויות למזון יכולות להוביל לעצירות בכל גיל והופכות את התהליך הפשוט של התפנות לקושי ומשהו שי ש "ענין" סביבו. מתח רגשי, מיעוט בפעילות גופנית וחוסר אנרגטי  במערכת העיכול יכולים לתרום גם הם לכך שאין תנועה (פריסטלטיקה) מספיקה של המעיים ונגרם קושי חמור ביציאות.

 
טיפול בעצירות אצל ילדים

דורש הסתכלות תזונתית, אבחון של רגישויות, אבחון אנרגטי של אברי מערכת העיכול, בירור רגשי והתנהגותי והמון המון תמיכה בהורים ובמערכת המשפחתית של הילד. בשיטת אייפק  הגוף מספר לנו ומספק לנו את כל המידע שאנחנו צריכים דרך ביופידבק של מערכת השרירים וכך אנו אנו מקבלים מידע לגבי מקור הבעיה, מה הרגשות המעורבים, הרגישויות שמעורבות,  ואפילו הנחיה כיצד לסייע. מקור הבעיה יכול להיות חוויה מהעבר בעלת מטען רגשי , החוויה השמורה בנפש משפיעה על זרימת האנרגיה ועל התפקוד של האיברים ויכולה לגרום לתופעות רבותוגם למחלות.

אז איך מאבחנים ?

האבחון במרפאתי מבוסס על אבחון בשיטת אייפק. באבחון אני נעזרת בביופידבק של מערכת השרירים, על מנת לזהות מה מפריע לתינוק תזונתית, אנרגטית או רגשית בצורה זו אני מזהה את חוסר האיזון המקורי ומטפלת בו. האבחון כולל מעבר שיטתי על התפריט של הילד ועל מאות מרכיבי תזונה נוספים, גורמים סביבתיים, גורמים רגשיים ואיתור כל הגורמים שהגוף מגיב אליהם בחוסר איזון. הבדיקה הזו מאד חשובה ותעזור לכם לנטרל מסביבתו  של הילד ומהמזון שלו את הגורמים להם הוא רגיש ולהעלות את רמת האנרגיה הכללית. ברגע שנעשה זאת הגוף יתאזן ויתחזק. לכל נבדק יש רגישויות לגמרי שונות ולכן הבדיקה האישית הספציפית היא הכרחית.

בשלב השני עולה בדרך כלל מידע רגשי,  משקעים של חוויות בעלות מטען רגשי שלא עובדו ואשר ניטרול שלהם יאפשר שחרור של דפוסי התנהגות מעכבים. בנוסף, בטיפול בעצירות אצל ילדים צעירים  אפשר לשלב עבודה עם חיזוקים, סיפורים, דמויות אהובות ועוד.

ואיך מטפלים?

גישת הטיפול משלבת בין זיהוי הרגישויות שמטרתו להשמיט מתפריט הילד מזונות שלא מתאימים לא כרגע עם גישה אנרגטית טיפולית שמטרתה לחזק את מערכות הגוף להביא את מערכת העיכול למצב תקין ולטפל גם בפן הרגשי שפעמים רבות מסבך לנו את העיכול, כי גם רגש אנחנו מעכלים.
הטיפול כולל:

  • איתור מזונות שהילד רגיש אליהם באמצעות מבחן שרירים
  • בניית תוכנית תזונה מותאמת אישית לטווח קצר שמטרתה איזון ונטרול רגישויות
  • חיזוק מערכות הגוף ואברי מערכת העיכול
    התאמת תמציות צמחים (פרחי באך) להרגעת מתחים, החלשת התנגדויות
  • הדרכת ההורים בטכניקות עיסוי ושיאצו
  • ניטרול (ביטול) של רגישויות לחיזוק מערכת העיכול, אשר מאפשרת בהדרגה להחזיר לתפריט מזונות שהורדנו
  • אבחון והתבוננות על היבטים רגשיים
  • זמינות 24 שעות ביממה לכל בעיה או שאלה בנוגע לטיפול

למי מתאים הטיפול ?

הטיפול מתאים לילדים, לפעוטות וגם לתינוקות ולמשפחות שמוכנות להסתכל על העצירות בגישה אחרת.

מה קורה בזמן הטיפול ?

הטיפול מתנהל בישיבה נעימה על ספה או על מזרון גדול באווירה שקטה. בכל שלב אני עונה על שאלות ומספקת הרבה מידע ומוציאה אתכם לדרך מצויידים בתפריט הנכון עבור הילד שלכם.

למה לצפות ?

לאחר הטיפול יתכן ויהיו שינויים אחרים במצב רוח, בשינה, בתאבון. בדרך כלל לאחר שנוצרו דפוסים התנהגותיים דרוש לנו תהליך וסבלנות כדי לאזן את מערכת העיכול ולהשיג את האמון המחודש בגוף ובאיתותים שלו.  זהו טיפול שדורש המון תקשורת ואני זמינה לדבר איתכם ולסייע גם בין הטיפולים.

יתרונות הטיפול

טיפול אייפק בנושא עצירות אצל ילדים הוא בעל יתרונות רבים. ראשית, תוצאות הטיפול  הן ארוכות טווח, בניגוד לתרופות קונבנציונליות שונות, שהשפעתן היא קצרת טווח. בטיפול זה אתם מקבלים מידע על רגישויות למשון ורגישויות אחרות אשר הימנעות מהן במשך התקופה הקרובה תוכל להועיל לילד מבחינה בריאותית במידה רבה. בטיפול  אני מאתרת את הבעיות שגורמות להופעת עצירות אצל ילדים לצורך ניטרולן. באופן זה, אני מסייעת לגוף ולנפש  לחזור למצב מאוזן, ובעצם מבטיחה שהבעיה לא תחזור על עצמה בעתיד.

יתרון נוסף של טיפול אייפק בעצירות אצל ילדים, הוא שאין שימוש בתכשירים, פרט לפרחי באך שהם טבעיים לחלוטין.
אני נמצאת אתכם בקשר יומיומי כדי  לבדוק את השפעת הטיפול, עוקבת ונותנת הנחיות להמשך.  בזכות תשומת הלב האישית וההשקעה הרבה, הטיפולים שלי זוכים לאחוזי הצלחה גבוהים ביותר, ומותירים את הילדים, שמגיעים אלי לטיפול, רגועים ובריאים יותר.

לקרוא עוד על הסיבות לעצירות אצל ילדים
לקרוא עוד על איתור רגישויות

 

אם אתם רוצים לבדוק איתי את ההתאמה של השיטה למקרה שלכם, אתם מוזמנים להגיע לפגישת יעוץ ללא תשלום , או להתקשר אלי 052-3633372

מטופלים מספרים

מירב, אנחנו מכירות כבר שנים, מאז ההריון של אלעד (9) במהלכו אפשרת לי להמשיך ללכת למרות דלקת באגן בזכות טיפולי השיאצו, וליווית את הלידה הטבעית המהירה והממוקדת, שהיתה חוויה מעצימה עבור כולנו. את מתן בכורי ילדתי בלידה "בית חולימית" נוראית, וללא תמיכה בהנקה שנכשלה. היה לי … המשך קריאה ←

המלצה על טיפול בקרוהן אצל ילדיםעידית בקשי, מושב סלעית