פתרונות ביתיים לעצירות אצל תינוקות יונקים

יש פתרון לעצירות אצל תינוקות יונקיםהורים רבים לתינוקות צעירים נמצאים בחוסר אונים מול בעית הקושי ביציאות והעצירות  שיש לתינוק. זה מוביל לעיתים לשימוש באמצעים שאינם מתאימים לתינוק בין חודשים ספורים. איך תדעו מה מפריע לתינוק שלכם ?

אם כבר סרקתם את הרשת ומצאתם שלל פתרונות לבעית העצירות אצל התינוק, כמו מיץ עגבניות, מדחום עם וזלין ושאר מרככי צואה, הייתי רוצה להציע גישה אחרת, שתומכת במערכת העיכול ולא מזיקה.  אם בדיקת הרופא לא העלתה שום בעיה, כנראה שהבעיה נובעת מחוסר איזון או מרגישויות למזון. הבעיה בדרך כלל ניתנת לטיפול דרך עיסויים ואמבטיות נעימות ושיטות ביתיות נוספות, אם זה לא עוזר מומלץ מאד לפנות אלי כדי לאתר את הגורמים לקושי ולפתור את העצירות אצל התינוק בשיטה ייחודית (שיטת אייפק) באופן מלא.

עצירות לתינוק – עשה ואל תעשה

לא מומלץ להוסיף למזון של התינוק דבר על מנת לעודד יציאות. תוספים כמו מיץ עגבניות, שמן זית ומיץ שזיפים אינם מתאימים לתינוק יונק וגם לא לתינוק שניזון מפורמולה ועדיין לא עבר לתזונת מוצקים. כמו כן, לא מומלץ לתחוב מדחום לפי הטבעת על מנת לגרות את המקום ולגרום ליציאה. לחצו להורדה של המאמר בנושא – 5 הטעויות שאת חייבת להפסיק לעשות.

מומלץ להשתמש באמבטיות נעימות. האמבטיה עוזרת בהרפיית הגוף ולעיתים די בכך כדי שהיציאה תשתחרר. כדאי להחזיק את התינוק באמבטיה לאורך הזרוע שלכם או על כרית הצפה המיועדת לכך כדי שיחוש בתנועה ובהרפייה שהמים מעניקים, הושבת התינוק על מתקן המיועד לאמבטיה תהיה פחות מועילה.

מומלץ להשתמש בעיסוי נעים, עיסוי נעים עם שמן יכול להועיל מאד בהרגעה ולהסדיר את התנועה האנרגטית של המעיים. התנועה צריכה להיות מעגלית עם כיוון השעון, ניתן להשתמש בשמן שחומם מעט ולעסות את בטנו של התינוק כששניכם נמצאים על מזרון או שטיח. אפשר גם לשאת את התינוק על הזרוע ולעסות את גבו התחתון (בדומה לעיסוי של יולדת בשעת הצירים)

פרוביוטיקה לתינוקות

עצירות  ובעיות אחרות אצל תינוקות יונקים נמנעות בגלל אוכלוסיית החיידקים הטובים המתפתחת במעיים. חיידקים אלה (בעלי שמות משונים מאד כמו ביפידובקטריה) מסייעים לפירוק המזון ולעיכולו. התינוק שלנו נולד סטרילי, אין חיידקים במעיים שלו. בימים ובשבועות הראשונים מתיישבים עליו גם החיידקים, חלקם ידידותיים וחלקם לא (פתוגניים) כולם מחפשים בית חדש. רצוי מאד שאוכלוסיית החיידקים הידידותיים תהיה גדולה יותר. יש הבדל בין סוגי החיידקים המתיישבים במעיים אם הוא יונק הנקה מלאה, אם הוא ניזון מבקבוק, אם הוא נולד בלידה וגינאלית ואם הוא נולד בניתוח קיסרי. תינוקות שנולדו בלידה נרתיקית ויונקים הנקה מלאה מקבלים כמות גדולה של החיידקים הכי ידידותיים והמגוון הנמצא במעיים שלהם בגיל 3 חודשים הינו גדול יותר.

אם נטלת אנטיביוטיקה סמוך ללידה כדאי שאת ותינוקך תקחו תוסף פרוביוטי על מנת להעשיר את פלורת החיידקים במעי.

למדריך הפתרונות לבעיית העצירות

מלאי את כתובת המייל וקבלי את המדריך מיד

מעוניינים להגיע לטיפול?

אם הפתרונות הביתיים לא מועילים ועדיין יש נטיה, אני מציעה, להגיע לבדיקה קצרה (check-up)  ולאתר מאילו גורמים יש להיזהר, שכן ידוע שהבריאות שלנו מתחילה במערכת העיכול  ויציאות תקינות מצביעות על בריאות תקינה. בואו לוודא שאתם מתחילים כמו שצריך…

מטופלים מספרים:

טיפול בעצירות תינוקות ללא תכשירים

מירב היא לפני הכל, אישה שנוכחותה המקבלת, הסובלנית, היודעת את עצמה ואת האחר ואת המקצב העדין המתרחש במפגש האנושי, היא עבורי מקום שאליו פניתי ושאני ממשיכה לפנות כאשר אני נדרשת לליווי.
כך יצא שבשלושת הלידות שעברתי היא הייתה איתי, וכך גם בהכנות ללידות הללו ואחריהן.

עם בני השלישי, פניתי אליה בעקבות עצירות קשה שהתפתחה לקראת גיל שנה. המצב היה כה קשה וממושך שכבר חששתי מההשלכות הרגשיות שלו עליו ולא ראיתי קצה של אופק.

לאחר שניסיתי להתעזר בסבלנות, ופניתי לרופא הילדים… המשך קריאה ←

בני הגדול שהיה בן שלוש סבל מעצירות בתקופת הגמילה מחיתולים.
לפעמים היה עובר שבוע שלם ללא יציאות…
חברה המליצה לי להביא אותו למירב וכך עשיתי.
כבר אחרי הטיפול הראשון הייתה הקלה גדולה וכל ה"פקקים" נפתחו.
כעבור שלושה טיפולים הבעיה נעלמה לגמרי.
בני השני סבל מאותה בעיה גם כן בתקופת הגמילה רק שמעצם היותו טיפוס עקשן כך גם העצירות הייתה יותר עקשנית, כמובן שפניתי למירב ובאמת כעבור מספר טיפולים בודדים הוא החל לעשות בשירותים ללא בעיה ובכל מקום….
ממליצה בחום
המשך קריאה ←

 

 

לקבלת מידע נוסף ולקביעת פגישה:

התקשרי אלי לטלפון – 052-3633372

אם הגעת עד לכאן אשמח ללייק כדי שעוד אמהות יוכלו להינות מכתבה זו.

מטופלים מספרים