אם את דולה – זה בשבילך

ID-100101972בלידות מסויימות עולה השאלה, למה הלידה לא מתקדמת?

לידות שהאמא נותנת את כל כולה, יש צירים טובים, יש פתיחה אבל התינוק לא נולד. הצוות נותר ללא תשובה וחותם את הלידה בשתי מילים "חוסר התקדמות", 2 מילים שאין מאחוריהן שום רמז למה הייתה סיבת חוסר ההתקדמות.
במקרים רבים מעין אלה, כדולות אנחנו נותרות מלאות שאלות שאין עליהן תשובה. נדמה לי שהתשובה בהרבה מהמקרים טמונה בחלקו של התינוק בלידה. גם התינוק צריך להיות פעיל בלידה, ללחוץ לדחוף להיכנס לפוזיציות הנכונות. גם התינוק אמור להפריש הורמונים ולהייות "בענין". ומה קורה כשהוא לא ?

מוכנות עוברית

רציתי לספר לכם קצת על מה קורה אצלי בקליניקה ומה אני עושה עם עוברים במהלך ההריון. תוך כדי הביקורים של היולדת אצלי לצורך הכנת הגוף ללידה דרך שיאצו, שיחות, דימיון מודרך, תנועתיות וכו גם התינוק מקבל התייחסות לתהליך הענק שהוא עומד לעבור וכבר משבוע 30-32 אני מתחילה לשאול ולבדוק איתו (אנחנו מתכתבים במייל…) את המוכנות להתמקם, לצאת לעולם, להיולד על כל המשתמע מכך .

ידוע לנו שבשבוע 34 רוב התינוקות מוצאים כבר את תנוחתם הסופית לקראת הלידה ואלה שלא, דורשים הרבה תשומת לה, ענני מוקסה, מחטי דיקור, בקבוקי הומיאופטיה וכו. לעיתים זה נובע ממחסומים רגשיים של העובר או רגשות אמהיים שנחווים כפחד וחוסר שקט על-ידי התינוק. זה גורם לו לא להיכנס לתנוחה הטבעית והנוחה ביותר ללידה אלא לעשות הפוך על הפוך.

לכן, כבר משבוע 30 אני בודקת עם התינוק אם הוא מוכן שאשאל שאלות. כל שיחה כזו נעשית באמצעות כלי שנקרא מבחן שרירים ומאפשר לנו שיחה עם הלא-מודע, אותו חלק בגופנו שיודע בעצם הכל. טכניקה זו נמצאת בשימוש כבר כמה עשרות שנים ושיטות לא מעטות כמו מוח 1 , קינסיולוגיה, תטא הילינג, אייפק משתמשות בה לצורך האיבחון. דרך מבחן השרירים אני מבררת את המוכנות של התינוק ללידה ובודקת אם יש צורך בטיפול:
אני מוכן להיולד
אני רוצה להיולד
זה רעיון טוב בשבילי להיולד, כל אלה משפטים שרצוי שהתשובה עליהם תהיה כן. בנוסף אני בודקת עם התינוק אם יש פחד מהלידה, קונפליקט סביב סוג הלידה, מקום הלידה, השם שלו ועוד. כמובן שהכל לפי רצון האמא.

אצל הרבה נשים שהגיעו אלי לטיפול זירוז ולא היה להם ברור למה הם לא יולדות בשבוע 41+5 , התשובה של התינוק לשאלה "האם אתה מוכן להיולד ?" או "האם אתה חש בטוח להיולד ?" היתה לא.

מה אפשר לעשות במידה והתשובה היא – לא

במידה והתשובה על משפטי המוכנות ללידה היא לא, אנחנו בודקים אם אפשר לעשות טיפול דרך מבחן שרירים. הטיפול הוא בדרך כלל טיפול אנרגטי פשוט (שכל אחד יכול ללמוד לעשות) שמאפשר שינוי ואיזון, ומחזק את המשפט אותו בדקנו: אני מוכן להיולד, אני רוצה להיולד, זה רעיון טוב בשבילי להיולד.

קשר עם עוברים במהלך הלידה

מה שלמדתי עם השנים הוא, שרוב העוברים אינם מסכימים לפקיעת מים בזמן הלידה, הם שומרים על המים שלהם וכנראה מחליטים על הזמן הנכון ביותר עבורם. בנוסף לבדיקת התערבויות, כלי מבחן השרירים מאפשר לי לשמור על קשר עם העובר במהלך הלידה, לבדוק איתו כל הזמן שהוא מרגיש טוב ואם הוא צריך תשומת לב מיוחדת, טיפול כלשהו, תנוחה כלשהי וכו. במידה והלידה לא מתקדמת אני יכולה לבדוק מה הכי מתאים מתוך סט הכלים שלי הכי מתאים: איזה הומיאופטיה, איזה שמן ארומטי, איזה נקודות בשיאצו .

קרה לי פעם שהגעתי עם יולדת בלידה ראשונה, שהיתה מטופלת בהומיאופטיה והגיעה עם ערכת הומיאופטיה ובתוכה גם הרמדי הקבועה שלה וגם רמדיס שמתאימות יותר ללידה. במבחן שרירים בחרנו את הרמדי המתאימה ואת המינון המדוייק, הלידה היתה מופלאה, היא נפתחה מ 5 ל 9 בצעידה מהקבלה לחדר לידה (לידה ראשונה אמרנו). הדיוק  המיקרוני שמבחן השרירים יכול לתת לנו הוא מאד מיוחד.

הסכמה להתערבות

באחת הלידות האחרונות בה נכחתי התחילו זירוז על רקע סכרת בשבוע 40, הבלון עבד נהדר 3-4 ס"מ וממשיכים לפיטוצין. אחרי 5 דקות של פיטוצין בוריד, התינוקת הגיבה בצורה דרמאטית האטה משמעותית בדופק, כמובן מפסיקים פיטוצין מנוחה של שעה. ניסיון שני שוב האטה אחרי 5 דקות. אחרי שבדקתי אותה במבחן שרירים וראיתי שהיא רגישה לפיטוצין, עשינו טיפול לביטול הרגישות. הניסיון השלישי עבד הרבה יותר טוב ושעה אחריו גם ירדו המים ספונטנית והיא נכנסה ללידה. התינוקת החמודה נולדה בלידה טובה 11 שעות אחר-כך.

על הסדנא

אני מציעה לכל אחת שבחרה במקצוע המופלא הזה לבוא ללמוד סט כלים "משדרגים". זה לא ידע חדש ולא המצאתי פה שום דבר, זו דרך פשוטה וזמינה להתחבר למקורות מידע מדויקים, עדכניים ורחבים שנמצאים ברמות הלא מודעות של היולדת ושל העובר וטכניקות אנרגטיות פשוטות לטפל בחסימות שיש בכל הקשור למוכנות של היולדת והעובר ללידה. עבורי הכלים האלה שינו לחלוטין את הצורה בה הלידות שאני מלווה מתנהלות.
בקורס של שלושה מפגשים,  הכולל לימוד והתמקצעות בטכניקות של מבחן שרירים וטכניקות אחרות, נלמד הכנה של האמא והתינוק בכל הרבדים לארוע הלידה, הכוונות טיפוליות בזמן הלידה , בדיקות וטיפולי רגישות וכן תשובות לשאלות יומיומיות המעסיקות אותם ואותך.

החודש נקיים שני ימי מבוא לטעימה ראשונית של נושאי הסדנא.
לפרטים נוספים על הסדנא וימי המבוא צרו קשר איתי 052-3633372

 

דולות מספרות:

למירב יש ידע מעמיק ומשולב ממגוון תחומים ובעיקר את התבונה להעביר את הכלים המדוייקים לסיטואציות של חדר לידה באופן פרקטי. הניסיון הרב שלה והתמיכה גם הרבה אחרי הקורס איפשרו לי ליישם את הדברים במהירות וביעילות.

חופית מנו

כשאני חושבת על סדנאות שבהן אני רוצה לקחת חלק ולהעשיר את ארגז הכלים שלי זו בהחלט סדנא כמו שלך.
כל דולה חייבת לעצמה להעשיר את הידע שלה בסדנא שלך.
המשיכי להפיץ את הידע שלך הלאה את עושה שירות מעולה!!

 

רוצים לשמוע עוד על הסדנה או לקבוע שיחה?

התקשרו ל 052-3633372 או מלאו את הפרטים.

 

רוצה לקבל פרטים נוספים על הסדנא?

לקבלת הדרכה ישירות למייל שלך הכניסי את הפרטים או התקשרי 052-3633372


 

מטופלים מספרים