המלצה להכנה ללידה בשילוב אייפק

אוק 28, 2012

מירב היקרה,

בהריון של בננו הבכור התכווננו לקראת לידה טבעית. נפגשנו עם דולה וקבענו כמה מפגשים טרום לידה. במפגשים לא ניכרה כימיה מיוחדת, ובכל אופן המשכנו הלאה מכוח ההתמדה. יצא שילדתי לפני שהדולה הגיעה, כמובן לידה אפידוראלית, אמנם קצרה אבל בניגוד לציפיותיי "הבלתי מכשירניות". ידעתי שבלידה הבאה אעמוד יותר על הקשר, על ההתאמה ועל החיבור שלי עם הדולה.
את מירב פגשתי בלימודיי במדיסין ונהניתי אצלה מטיפולי שיאצו לעילא ולעילא. בהריוני השני ידעתי שארצה להיתמך במירב בלידותיי הבאות בזכות אישיותה הרכה, המכילה, המשרה נועם ורוגע החיוניים במסע הארוך לקראת הבאת ילד לעולם.

מפגשי הכנה ללידה

המפגשים עם מירב באווירה משחררת התקיימו באווירה נעימה החל מהחודש השמיני.
המיוחד אצל מירב הוא הגישוש המתמיד אחר אופייה של היולדת ואחרי תשאול מקיף יודעת להתאים טיפול למטופל, ורק בתנאי שזה מוכן לקבלו. במקרה שלי דמיון מודרך היה לי לזרא, משהו שלא הצלחתי להתחבר אליו, ועל כן מירב הבינה מיד וויתרה עליו, וכיוון שבקיאה בתחומים מגוונים ניווטה לכיוונים אחרים, כגון פרחי באך, שיאצו ושחקן רכש חדש מבחינתי, אייפק. אחרי הכנה ללידה ראויה, הגעתי ל-3 הלידות הבאות שלי (כמובן בכולם עם מירב לצידי) מצוידת בכלים לקראת לידה טבעית, וכך היה. הלידות הלכו והתקצרו.

בלידה השלישית

ועוד אחרי ירידת מים דרש הרופא התורן שאגיע לזירוז בבי"ח קרוב. הייתה זו מירב שהורידה מהלחץ וכיוונה אותי לביה"ח המרוחק בו תכננתי ללדת, ותמכה בהתקדמות טבעית של הלידה, ללא הזירוז שנכפה עליי ע"י הרופא הבודק. כשעתיים אחרי כן החלו מעצמם הצירים היישר אל לידה טבעית. למדתי שאפשר לעמוד איתן בלקיחת החלטה מול הצוות הרפואי, וזאת לא הייתי עושה ללא הגיבוי של מירב, אותו רכשה אני מניחה מניסיונה המרשים בליווי לידות רבות.

בלידה הרביעית

מצאתי עצמי חובקת בת (אחרי 3 בנים) כשעה וארבעים אחרי הגעתי לביה"ח. הצלחה כבירה מבחינתי, מבחינת קצב ההתקדמות ורמת שיתוף הפעולה שלי, שעלתה מלידה ללידה וסייעה לזירוז התהליך. מהלך כל הלידה מירב נמצאת שם לצידי ולצד אישי, נדרכת עם כל ציר וציר ומשככת את הכאב בלחיצות, בליטוף אמפתי, בקירור גב תחתון עם קרחום שהביאה מבעוד מועד מביתה, ושבמקרה שלי עשה עבודה יפה בהפחתת עוצמה של הציר. מירב יודעת להלך על הקו הדק של הכוונת הלידה מבלי להתערב בהחלטות הצוות הרפואי, וכיוון שכך מקבלת הערכה גבוהה מצוות המיילדות של בי"ח מאיר, שם ילדתי בכל הפעמים, מה שמוביל לשיתוף פעולה חשוב של כל הנפשות הפועלות בחדר.
בהשוואה ללידותיי הקודמות נדמה כי הצירים הפכו קצרים יותר וכואבים פחות, עם זאת יעילים יותר באופן פרדוכסאלי, או שמא זוהי מהות הטיפולים המקדימים, לייעל את הלידה (כנראה לא בכדי קראנו לבתנו יעל ).

מירב נותנת ליולדת את מרחב הפעולה לבצע שינוי בהחלטות תוך כדי תנועה, הגם שתכנית הלידה מאד ברורה, תמיד יש מקום לשינויים. מה שטוב לאחת אינו בהכרח טוב לאחרת.

כיום אני מיח"צנת לידה טבעית בכל הזדמנות, ובטוחני שמירב מבצעת שליחות גדולה

בהעצמת החוויה למשפחה כולה. אבי, אישי, מהלך כמו טווס כאשר מתאר את הלידות האחרונות, הרבה בזכות היותו שותף פעיל, עניין שמירב מטפחת החל מן המפגש הראשון.

לדעת שמירב שם איתנו בהריון, בלידה ואחרי כן בהנקה, בעיסוי התינוקות ובכלל בטיפולים משלימים נוסך בטחון שאינו מובן מאליו, ידיעה שיש על מי להישען תרתי משמע.

מירב, מאיתנו אלייך חיבוק גדול על שפתחת לנו חלון להיכרות מחודשת עם עצמנו. חלון הזדמנויות כזה כדאי להכניס לארגז הכלים של כל יולדת ולא רק יולדת.

המלצה על לידה עם דולה

מטופלים מספרים

מירב, אנחנו מכירות כבר שנים, מאז ההריון של אלעד (9) במהלכו אפשרת לי להמשיך ללכת למרות דלקת באגן בזכות טיפולי השיאצו, וליווית את הלידה הטבעית המהירה והממוקדת, שהיתה חוויה מעצימה עבור כולנו. את מתן בכורי ילדתי בלידה "בית חולימית" נוראית, וללא תמיכה בהנקה שנכשלה. היה לי … המשך קריאה ←

המלצה על טיפול בקרוהן אצל ילדיםעידית בקשי, מושב סלעית