עצירות אצל תינוקות שאוכלים פורמולה

פתרון אדיר לעצירות אצל תינוקות שאוכלים פורמולה

התינוק שלי כל הזמן מתאמץ … מה לעשות חמותי כבר רוצה לדחוף לו מדחום ועלי פיטרוזיליה לטוסיק?

התינוק שלי כל הזמן צורח ? מה יכול לעזור ?

אתם חסרי אונים, התינוק מלא בגזים אך לא מצליח לעשות קקי, נראה כאילו כל הזמן הוא בחוסר נוחות. התחושה שלכם נכונה וכן – זה לא אמור להיות ככה.

לתינוקות יש מערכת עיכול רגישה ולא בשלה המתקשה להתרגל למרכיבים מסוימים בתזונה  ובמיוחד לחלבונים זרים. (למשל המולקולה של חלבון החלב).  הפורמולה מכילה מרכיבי תזונה בצורה מאד ספציפית :חלבוני חלב פרה, שמנים צמחיים , לקטוז ואפילו נגזרות של ויטמינים. עצירות אצל תינוקות שמקבלים פורמולה יכולה להיגרם מרגישות  לאחד מהמרכיבים שהתינוק הצעיר לא מצליח לעכל בצורה רגועה, הרגישויות (שהיא בעצם תגובה לא תקינה של הגוף) תתבטא בעצירות. במצבים אלה נראה תינוק לא רגוע , המון גזים, קושי לתת קקי וכשיש יציאה אין התרוקנות טובה וזה לא תקין. ביותר מ 99 אחוז מהמקרים לא קיימת שום בעיה רק חוסר בשלות ורגישות יתר. (תרצי לדעת  מהי תדירות נורמלית ואיך תדעו שמשהו אינו כשורה)  לעתים התדירות נחשבת נורמלית אך התינוק כל הזמן באי נוחות,  די בתחושה שלכם, באינטואיציה.

אני כאן כדי לספר על פתרון בטוח ולא פולשני שמאפשר חיזוק ותיפקוד טוב יותר של מערכת העיכול ומניב תוצאות מדהימות עם השפעה לטווח רחוק. הטיפול במרפאתי כולל אבחון רגישויות למזון שעלולות לגרום לעצירות.   במקרים רבים תדירות היציאות תשתפר לאחר הטיפול ותחזור להיות כפי שהייתה .

אז איך מאבחנים ?

האבחון במרפאתי מבוסס על אבחון של שיטת אייפק, איזון אנרגטי, שיאצו ופרחי באך. באבחון אני נעזרת בביופידבק של מערכת השרירים, על מנת לזהות מה מפריע לתינוק תזונתית, אנרגטית או רגשית בצורה זו אני מנטרלת את הגורם או החסימה המדוייקים ולרוב נוצרת הקלה גדולה. האבחון כולל מעבר שיטתי על מאות מרכיבי תזונה, גורמים סביבתיים, גורמים רגשיים ואיתור כל הגורמים שיש אליהם רגישות. הבדיקה הזו מאד חשובה ותעזור לכם לנטרל מסביבתו  של התינוק ומהמזון שלו את הגורמים להם הוא רגיש ולהעלות את רמת האנרגיה הכללית. ברגע שנעשה זאת הגוף יתאזן ויתחזק. לכל נבדק יש רגישויות לגמרי שונות ולכן הבדיקה האישית הספציפית היא הכרחית.

הטכניקה של מבחן שרירים מבוססת על עקרונות הקיניסיולוגיה היישומית.  אנו בודקים את השינוי בטונוס השריר בתגובה לגירויים ומרכיבי מזון שונים שנציג. דרך ביופידבק של מערכת השרירים, ניתן לזהות את החסימה בזרימת האנרגיה, שבאה לידי ביטוי בעצירות תינוקות, בגזים או בכל הפרעה אחרת. האבחון נעשה בישיבה נוחה כאשר התינוק מוחזק על-ידי אחד מהוריו ותגובת השרירים מאובחנת עליהם.

במקרה של הנקה בלעדית הטיפול יעשה דרך תזונת האם המיניקה. לעומת זאת במקרה של הזנה בתחליף חלב נבדוק את מרכיבי המזון שמקבל התינוק בפורמולה. במקרה של תינוק שגם אוכל בעצמו נבדוק למה הוא רגיש גם בתפריט שלו. השינויים בתזונה יהיו בהתאם לתוצאות הבדיקה ויותאמו לכל מטופל באופן מאד ספציפי.

ואיך מטפלים?

לאחר אבחון הרגישויות בפורמולה יש לבדוק האם ניתן באמצעות שיטת אייפק לבצע ביטול-רגישות, ללמד את הגוף לא להגיב כך לחלבון הזר או למרכיב המזון אליו הוא מגיב כרגע ברגישות-יתר. גישת הטיפול משלבת בין זיהוי הרגישויות וטיפול בהן על מנת לשפר את תגובתו של הגוף למרכיבי המזון עם גישה טיפולית  אנרגטית שמטרתה לחזק את מערכות הגוף להביא את מערכת העיכול למצב תקין ולטפל גם בפן הרגשי שפעמים רבות מסבך לנו את העיכול, כי גם רגש אנחנו מעכלים.

במקרה ואין אפשרות לבטל את הרגישות למזון אמליץ לכם לשוחח עם רופא הילדים על מעבר לפורמולה אחרת שלא קיים בה המרכיב הבעייתי: למשל פורמולה דלת לקטוז או פורמולה מפורקת, תלוי במקרה.

למי מתאים הטיפול ?

הטיפול מתאים לתינוקות, פעוטות וילדים שישנה אי סדירות במערכת העיכול שלהם אשר מתבטאת בעצירות, גזים, כאבים, שלשול וכיוצא בזה. במידה והתינוק גם יונק וגם מקבל פורמולה נבדקת גם תזונת האם המיניקה וגם מרכיבי הפורמולה. (קראו עוד על מה עושים עם עצירות אצל תינוקות יונקים?)

מה קורה בזמן הטיפול ?

הטיפול מתנהל בישיבה נעימה' בכל שלב אני עונה על שאלות, כמובן שאפשר גם לעשות הפסקה ולהענות לצרכיו של התינוק על-ידי הרגעה או הנקה.
הטיפול כולל:

  • איתור מרכיבי מזון שהתינוק רגיש אליהם באמצעות מבחן שרירים
  • ניטרול (ביטול) של רגישויות לחיזוק מערכת העיכול
  • חיזוק הגוף והרגעה באמצעות מגע ותמציות צמחים (עבודה אנרגטית בשיאצו ופרחי באך)
  • הדרכת ההורים בטכניקות עיסוי ושיאצו להרגעה
  • אבחון והתבוננות על היבטים רגשיים
  • זמינות 24 שעות ביממה לכל בעיה או שאלה בנוגע לטיפול

למה לצפות ?

אני מצפה לשיפור תוך 1-3 מפגשים.  לעיתים במיוחד אצל תינוקות קטנים לאחר המפגש הראשון תשתחרר העצירות ולפעמים דרוש זמן למערכת העיכול להגיב וההקלה תקרה רק לאחר מספר ימים. במקרים אחרים לא יהיה שינוי ביציאות אך יהיו שינויים אחרים במצב רוח, בשינה, בתאבון. בדרך כלל נדרש מפגש נוסף להמשך טיפול או הנחיות נוספות.

לקוחות ממליצים

טיפול בקטנטנים

מירבי יקרה
אין לתאר כמה עזרת ועדיין עוזרת לי עם הקטנטנים…
פשוט התמכרנו!
לילך אסף ומאיה

 

רוצה לשמוע עוד על הטיפול או לקבוע פגישה ?

התקשרי אלי לטלפון – 052-3633372

קבלי מדריך מפורט כדי לפתור את בעית העצירות

מלאי את כתובת המייל וקבלי את המדריך לתיבת המייל שלך

אם הגעת עד לכאן אשמח ללייק כדי שעוד אמהות יוכלו להינות מכתבה זו.

מטופלים מספרים

שנינו הרגשנו נתמכים והמשולש הזה תפקד עבורנו מדהים, הרגשנו בטוחים, נינוחים ובשליטה במהלך לידה שהיתה הפתעה מתוקה. לידה לא ארוכה וזורמת משלב לשלב בקצב מפתיע מתקדמת. באוירה ממוקדת ובריאה, את הבן השני שלנו – קיבלנו מלאים פליאה. עידית אמא של מתן אלעד ורועי, מושב סלעית המשך קריאה ←
את הבן שלנו קבלנו מלאים פליאהעידית בקשי, מושב סלעית