מי מתחיל את הלידה ?

ינו 25, 2016

מי מתחיל את הלידהשנים רבות נשאלה השאלה – מי קובע מתי תתחיל הלידה? האמא או התינוק? ובדומה לביצה והתרנגולת, התשובה היתה שלא באמת יודעים.

התפיסה המקובלת היתה שהאמא היא בשליטה, ואם תאריך הלידה המשוער עובר והלידה מבוששת לבוא כמובן שהסיבה היא האישה, ואם היא רק תשחרר או תשתחרר – זה תיכף ומיד יקרה.

האמנם?

מניסיוני זה לא תמיד עובד כך. אחרי שנים של ליווי נשים בהריון ובלידה, אני משוכנעת שהתינוק אינו פאסיבי כלל בתהליך הזה. העובר פועל באמצעות תהליכים ותנועות משלו כדי להתמקם בפוזיציה האופטימלית ללידה ולקדם בדרך זאת את תחילת יציאתו לעולם.

העמדה שלי קיבלה חיזוק מדעי דרך מחקר שהתפרסם לאחרונה באוניברסיטת טקסס. חוקרים מהמרכז הרפואי באוניברסיטה גילו שני חלבונים שנמצאים בריאות העובר ולטענתם הם האחראים על תחילת תהליך הלידה. החלבונים משחררים חומר פעיל החיוני לפעולת הריאות מחוץ לרחם. שחרור החלבונים מריאות העובר אל נוזל השפיר של האם יוצר תגובה רחמית שמתחילה את תהליך הלידה. שחרור החלבונים מעיד בעצם על מוכנות העובר להיוולד. לכתבה על המחקר.

מפתיע ככל שזה נשמע, מסתבר שהבוס או הבוסית הקטנה מתחילים לקבל החלטות הרבה לפני גיל שנתיים. כל מה שנשאר לעשות עכשיו הוא למצוא דרך לתקשר איתו או איתה ולקבל התראה מספיקה כדי להכין תיק, להתארגן ברגוע ולהגיע לבית החולים בדיוק בזמן לקבל את הרך הנולד.

המדע עוד לא מצא את הדרך לעשות זאת, אבל כשבאות אלי אמהות לטיפול לפני לידה, בעזרת שיטות מהרפואה המשלימה כולל אייפק ובעזרת אינטואיציה  אימהית– אני מצליחה לקבל ולהעביר מסרים מפתיעים מאוד ביניכם לבין העובר שבבטן. וכן, מסתבר שגם להם יש מה לומר על הפוזיציה שבה הם רוצים להיוולד וגם על הזמן המתאים להם…

רוצים לשמוע עוד על טיפולים לקראת לידה ועל ליווי הריון ולידה? התקשרו אלי 052-3633372

 

מה תרצי עוד לדעת ?
טיפולי שיאצו בהריון
איך להכין את עצמך ואת גופך ללידה?
טיפול להכנת הגוף ללידה וזירוז לידה טבעי?

רוצים לדבר איתי או לקבוע פגישה ?
התקשרו ל 052-3633372
או השאירו פרטים ונחזור אליכם

רוצה לדעת איך לתמוך בגוף במהלך ההריון ?

הכניסי את הפרטים וההדרכה בדרך אלייך

לרשימת ההמלצות

מטופלים מספרים