טיפול בעצירות אצל תינוקות

הדגמה של טיפול בעצירות אצל תינוקות

אם הגעתם לכאן כנראה שהתינוק שלכם סובל מאותן בעיות השכיחות כל-כך בשנת החיים הראשונה: עצירות, גזים, כאבי בטן, שינה לא רצופה בלילה ועוד.

לפני הכל – מהי עצירות אצל תינוקות ?

העצירות היא קושי בהעברת הצואה והוצאתה. מכיוון שבחודשים הראשונים תדירות היציאות יכולה להיות בין פעם בשבועיים ל7 בפעמים ביממה, אין חשיבות לתדירות היציאה כאשר עוסקים בתינוקות. חשוב שנתמקד בתינוק – האם הוא סובל ? האם יש כאב ואי נוחות גדולה בזמן היציאה ? (לקרוא עוד על מהי תדירות יציאות נורמלית)

מה הגורם לעצירות אצל תינוקות?

בשנת החיים הראשונה כל סממן שמופיע מצביע על כך שקיים חוסר איזון בגוף וקורא לנו לטפל, להתייחס.

טיפול בעצירות אצל תינוקות דרך שיטת אייפק שונה מטיפול רגיל, בכך שהוא רואה בעיות גופניות, כגון אותה עצירות תינוקות, כסימפטומים לבעיה כלשהי שקיימת בגוף. זאת, בניגוד לרפואה הקונבנציונלית, אשר מטפלת אך ורק בעצירות עצמה מבלי לחפש את הגורם לה ולטפל בו. במהלך הטיפול נעשה איבחון מקיף של הגורם לבעיית העצירות, והטיפול שינתן לתינוק יהיה מותאם בדיוק על פי צרכיו, כך שהוא משיב את האיזון לגופו, ומסייע למעיו לחזור לפעילות תקינה.

שיטת אייפק אינה מציעה טיפול אחיד לכל התינוקות נגד עצירות תינוקות. זה לא רק טיפול בעצירות, אלא טיפול שייתן מענה כולל בהתאמה למצבו של התינוק ויכול להשפיע על התינוקות במישורים רבים: שינה, מצב רוח, התנהגות ו"הסתגלות" כללית לעולם שמחוץ לרחם. השילוב שאני פיתחתי בין שיטת אייפק לבין שיאצו ופרחי באך מאפשר לקדם את הריפוי העצמי של הגוף בדרך טבעית ומותאמת אישית לצרכיו של המטופל.

איך מאבחנים ?

האבחון במרפאתי מבוסס על אבחון בשיטת אייפק. באבחון אני נעזרת בביופידבק של מערכת השרירים, על מנת לזהות מה מפריע לתינוק תזונתית, אנרגטית או רגשית בצורה זו אני מזהה את חוסר האיזון המקורי ומטפלת בו. האבחון כולל מעבר שיטתי על מאות מרכיבי תזונה, גורמים סביבתיים, גורמים רגשיים ואיתור כל הגורמים שהגוף מגיב אליהם בחוסר איזון. הבדיקה הזו מאד חשובה ותעזור לכם לנטרל מסביבתו  של התינוק ומהמזון שלו את הגורמים להם הוא רגיש ולהעלות את רמת האנרגיה הכללית. ברגע שנעשה זאת הגוף יתאזן ויתחזק. לכל נבדק יש רגישויות לגמרי שונות ולכן הבדיקה האישית הספציפית היא הכרחית.

הטכניקה של מבחן שרירים מבוססת על עקרונות הקיניסיולוגיה היישומית.  אנו בודקים את השינוי בטונוס השריר בתגובה לגירויים ומרכיבי מזון שונים שנציג. דרך ביופידבק של מערכת השרירים, ניתן לזהות איפה יש חסימה בזרימת האנרגיה, שבאה לידי ביטוי בעצירות אצל התינוק היונק, בגזים או בכל הפרעה אחרת. האבחון נעשה בישיבה נוחה כאשר התינוק מוחזק על-ידי אחד מהוריו ותגובת השרירים מאובחנת עליהם. (קראו עד על איתור רגישויות אצל ילדים)

בהנקה  הטיפול יעשה דרך תזונת האם המיניקה.

על מנת לזהות אילו מרכיבים היא צריכה להשמיט מתזונתה כדי שאצל התינוק לא תופיע רגישות. אפילו חלקים קטנים מאד עד כדי מולקולות בודדות שמצליחות לעבור בחלב יכולות לעורר תגובה לא תקינה של מערכת העיכול.

ואיך מטפלים?

גישת הטיפול שלי משלבת  איזון אנרגטי, תטא הילינג,  שיאצו ופרחי באך. אני משתמשת בטיפול האנרגטי כדי לחזק את הגוף ובמקביל מנחה את ההורים איך להשמיט מהתפריט בצורה זהירה שלא תפגע באמא המיניקה מזונות שלא מתאימים לתינוק.  במידת הצורך ואם ההורים מעוניינים אני מכינה תמצית באך מרגיעה לאמא ולתינוק.

למי מתאים הטיפול בעצירות אצל תינוקות

הטיפול מתאים לתינוקות יונקים שסובלים מכאבי בטן, עצירות או גזים, פעוטות וילדים שישנה אי סדירות במערכת העיכול שלהם אשר מתבטאת באי-נוחות, גזים, כאבים, שלשול וכיוצא בזה. במידה והתינוק גם יונק וגם מקבל פורמולה נבדקת גם תזונת האם המיניקה וגם מרכיבי הפורמולה. קראו עוד על עצירות אצל תינוקות שניזונים מפורמולה)

מה קורה בזמן הטיפול  בעצירות אצל תינוקות

הטיפול מתנהל בישיבה נעימה על ספה או על מזרון גדול באווירה שקטה. בכל שלב אני עונה על שאלות, כמובן שאפשר גם לעשות הפסקה ולהענות לצרכיו של התינוק על-ידי הרגעה, הרמה או הנקה.

הטיפול כולל:

  • איתור מזונות שהתינוק רגיש אליהם באמצעות מבחן שרירים
  • בניית תוכנית תזונה מותאמת עבור האם המיניקה
  • בדיקת תנוחת ההנקה ניהול ההנקה והעברת חלב
  • איזון מערכות הגוף והרגעה באמצעות מגע ותמציות צמחים (עבודה אנרגטית בשיאצו ופרחי באך)
  • הדרכת ההורים בטכניקות עיסוי ושיאצו להרגעה
  • ניטרול (ביטול) של רגישויות לחיזוק מערכת העיכול
  • אבחון והתבוננות על היבטים רגשיים
  • זמינות 24 שעות ביממה לכל בעיה או שאלה בנוגע לטיפול

 

למה לצפות אחרי הטיפול?

אני מצפה לשיפור תוך מפגש אחד עד שלושה מפגשים.  יתכן שכבר לאחר המפגש הראשון תהיה הקלה, במיוחד אצל תינוקות קטנים. לעיתים  יהיו גם שינויים אחרים במצב רוח, בשינה, בתאבון. בדרך כלל נדרש מפגש נוסף להמשך טיפול או הנחיות נוספות.

 

יתרונות הטיפול:

טיפול אייפק בנושא עצירות תינוקות הוא בעל יתרונות רבים. ראשית, תוצאות הטיפול  הן ארוכות טווח, בניגוד לתרופות קונבנציונליות שונות, שהשפעתן היא קצרת טווח. בטיפול זה אני מספקת לכם מידע על הרגישויות של התינוק שאם תאפשרו לו להימנע מהם במשך החודשים הקרובים תוכלו להועיל לו בריאותית במידה רבה מאד, בטיפול  אני מאתרת את הבעיות שגורמות להופעת עצירות אצל תינוקות לצורך ניטרולן. באופן זה, אני מסייעת לגוף ולנפש של התינוק לחזור למצב מאוזן, ובעצם מבטיחה שהבעיה לא תחזור על עצמה בעתיד.

יתרון נוסף של טיפול אייפק בעצירות אצל תינוקות, הוא שאין שימוש בתכשירים, פרט לפרחי באך שהם טבעיים לחלוטין.
אני נמצאת אתכם בקשר יומיומי כדי  לבדוק את השפעת הטיפול, עוקבת ונותנת הנחיות להמשך.  בזכות תשומת הלב האישית וההשקעה הרבה, הטיפולים שלי זוכים לאחוזי הצלחה גבוהים ביותר, ומותירים את התינוקות והילדים, שמגיעים אלי לטיפול, רגועים ובריאים יותר.

לסיכום – העובדות לפניכם – עצירות אצל תינוקות גורמת לאי נוחות גדולה, רבה עבור הילדים ועבורכם, ההורים. לכן, חשוב לא להמשיך לסבול ולטפל בבעיה זו מיד עם הופעתה. בניגוד לטיפול תרופתי  או קונבנציונלי, טיפול באייפק יעזור לגוף של ילדכם לחזור לאיזון הטבעי שלו בדרך בריאה, אשר מותאמת לו באופן אישי, ובכך יעלים סימפטומים כגון עצירות אצל תינוקות, אלרגיות, בעיות שינה ועוד

 

אם את חושדת שהתינוק שלך אינו מתרוקן במידה שנכונה לו ומשהו מקשה עליו, את מוזמנת להתקשר אלי ולהגיע לפגישת יעוץ בקליניקה. בפגישת הייעוץ אתן לך את חוות דעתי הראשונית האם הטיפול שלי יכול לעזור לכם וכמה טיפולים לדעתי נדרשים כדי להגיע להקלה משמעותית. הטלפון שלי 052-3633372 .

לקוחות מספרים

טיפול בקטנטנים

מירבי יקרה
אין לתאר כמה עזרת ועדיין עוזרת לי עם הקטנטנים…
פשוט התמכרנו!
לילך אסף ומאיה

 

 

יש מה לעשות כדי לפתור את בעית העצירות

הכניסי פרטים וקבלי ישירות למייל מדריך מפורט

 

מטופלים מספרים

שנינו הרגשנו נתמכים והמשולש הזה תפקד עבורנו מדהים, הרגשנו בטוחים, נינוחים ובשליטה במהלך לידה שהיתה הפתעה מתוקה. לידה לא ארוכה וזורמת משלב לשלב בקצב מפתיע מתקדמת. באוירה ממוקדת ובריאה, את הבן השני שלנו – קיבלנו מלאים פליאה. עידית אמא של מתן אלעד ורועי, מושב סלעית המשך קריאה ←
את הבן שלנו קבלנו מלאים פליאהעידית בקשי, מושב סלעית