זירוז לידה באופן טבעי – 15 שיטות בדוקות

זירוז לידה באופן טבעי

40 שבועות כבר עברו, עשית את כל הבדיקות, תיק הלידה כבר מוכן. כולם כבר מציקים בשאלות… זירוז לידה באופן טבעי יעזור לך לאפשר ללידה להגיע.

הייתה לך ירידת מים ואין צירים? את רוצה לדעת אם השראת לידה טבעית היא אפשרית?

בתור מי שילדה בשבוע 41-42 בשלוש מתוך ארבעת הלידות שלי, אני יודעת כמה סבלנות נדרשת כדי להמשיך ללכת למוניטור, כדי להמשיך להיות אופטימית. בשלב כלשהו נידמה לך שזה פשוט מיתוס שהתינוק עומד לצאת, זה הולך להיות מצב סטטי שלעולם לא יגמר.

באמת יש מקרים שתוקפה של הסבלנות פג , והיא הופכת לחוסר שקט ואולי גם דאגה. אז לפני שאת הופכת את חייך וחיי כל הסובבים אותך לאומללים, ריכזתי עבורך כמה  שיטות פופולריות לזירוז לידה עצמי. למרות שמנקודת מבטי המקצועית עדיף להגיע לטיפול מעודד לידה שמכין אותך ללידה וגם מחזק את גופך  ומרגיע מתחים, אני יודעת שלעיתים הדבר לא מתאפשר ולכן רצוי שיהיו לך כמה טיפים טובים ועובדים לבית.

למה בכלל לזרז ?

אך לפני הכל, מכיוון שבתוך עמי אני יושבת, ואני מכירה את הדעה שאומרת "אני נגד כל שיטות הזירוז  לתינוק יש את הזמן שלו ועוד יום או יומיים לא ישנו לאם דבר. " אז רציתי להסביר. זירוז לידה טבעי מאפשר לגוף להתגבר על מכשולים שעלולים לעצור את הלידה כמו מתח או תשישות על ידי טכניקות מאד עדינות ולא מזיקות בשום צורה. בעצם אפילו אי אפשר לקרוא לו זירוז לידה אלא קידום לידה או עידוד לידה. אני חושבת, שיש מרחק עצום בין זירוז לידה טבעי לבין פיטוצין. זירוז לידה באופן טבעי  מתפקד כמו שוט של אנרגיה  שנותן לגוף את המסר – בזמנך החופשי אש ! אז אם השתכנעתם, מה אפשר לעשות ?

טיפול שיאצו לקידום הלידה באופן טבעישיאצו

טיפול זירוז לידה טבעי דרך שיאצו הוא טיפול מדהים כייפי ומרגיע במגע שמסייע לזירוז לידה טבעי או אם נדייק לקידום הלידה באופן טבעי. בטיפול המטפלת לוחצת או נשענת על איזורים שונים בגוף וכן על  נקודות ספציפיות שמניעות את האנרגיה באזור האגן ומאפשרות את התבססות התינוק  והתחלת הלידה. הטיפול מיועד לכולן להכין את הגוף ללידה ובמיוחד לנשים  שעברו את תאריך המשוער  וכן ליולדות במצבים רפואיים שצריכות ללדת בזירוז. הטיפול אפקטיבי מאד ולרוב טיפול אחד מביא לשינוי מורגש ומובחן. קראי עוד על הטיפול זירוז לידה טבעי דרך שיאצו

האם זה בטוח? מחקרים לא מצאו השפעות רעות לשיאצו על אמהותת ותינוקות, בכל זאת, לא מומלץ לעשות דיקור ושיאצו בשליש הראשון של ההריון.

האם זה עובד? האפקטיביות של הטיפול הוצגה במספר מחקרים

מה עושים? מוצאים מטפל מוסמך בעל ניסיון בטיפול בנשים הרות, אפשר להתקשר אלי ל052-3633372 ואסייע לכם באיתור מטפל מתאים, בטיפול משולבות שיטות מגוונות לפי בחירת המטופלת ולפי אבחון המצב כמו אקופרסורה, שמנים, דימיון מודרך. בקיצור – כיף גדול.

זירוז לידה טבעי דרך שיאצואקופרסורה

משמעות המילה לחיצה על נקודות אנרגיה. בגוף יש נקודות אנרגיה רבות שמסייעות להניע את האנרגיה בצורה טובה ומסייעות למצבים שונים כמו כאבי ראש, בעיות בטן, מתח בשרירים ועוד.

נקודות אנרגיה מאד מסויימות עוזרות להתחיל לידה, וניתן  ללמוד אותן ולהפעיל אותן  כמה פעמים ביום כדי ליצור אפקט.

האם זה בטוח? מהשבוע 38 להריון ובמידה וזה הריון שנחשב בטוח וללא סיכון הנקודות נחשבות בטוחות לחלוטין על מנת לסייע ללידה להתחיל. אם את נמצאת בהריון בסיכון, התייעצי עם הרופא המטפל שלך לפני שתתחילי כל אחת מההמלצות המופיעות במאמר הזה.

האם זה עובד? על פי המחקר שנעשה באנגליה על יולדות שעברו את תאריך הלידה המשוער  17% יותר מהנשים שקיבלו הדרכה כיצד לבצע אקופרסורה בבית, הגיעו עם צירים. ואותם נשים לא הזדקקו לזירוז פיטוצין כלל איזה כיף!! בנוסף, נמצאה גם לאקופרסורה  השפעה חיובית על התקדמות מהלך הלידה.

מה עושים? אפשר גם לעקוב אחרי ההדרכה המצורפת לעיסוי בנקודות הלחיצה פעמיים ביום מיום תאריך הלידה המשוער

 

גירוי הפטמות

עיסוי של הפטמות ידוע כגורם שמעודד צירים. הורמון האוקסיטוצין, אשר משתחרר בגוף בלידה ואחראי על יצירת הצירים, משתחרר בגוף גם כאשר השדיים מגורים בזמן הנקה.

האם זה בטוח? מחקרים שנערכו בנושא הראו שצירים שנגרמו מגירוי הפטמות הם בטוחים לחלוטין, ולא יצרו גירוי יתר של הרחם. המומחים ממליצים על השיטה רק לנשים בעלות הריון רגיל, ולא לבעלות הריון בסיכון גבוה, ביניהן נשים הנושאות ברחמן תאומים ושלישיות.

האם זה עובד? על פי מחקרים, גירוי הפטמות עובד כאשר צוואר הרחם כבר התקצר והחלה פתיחה. 37 אחוזים מהנשים שניסו את השיטה ילדו תוך 72 שעות, לעומת 6 אחוזים מאלה שלא ניסו.

מה עושים? הרעיון הוא לנסות לדמות יניקה של תינוק, לכן צריך לעסות את כל עטרת הפטמה, ולא רק את הקצה. אני מציעה לשלב את העיסוי עם אמבטיה נעימה ומרגיעה. את העיסוי לעשות במשך של  כ 20 דקות ולהרגיש איך זה מרגיע את הגוף.  אפשר לחזור על זה שלוש פעמים ביום, תקשיבו זה ממש ממש יכול ליצר לידה.

 

סקס

טוב, זאת אחת השיטות הידועות לזירוז הלידה. באופן טבעי נשים לפעמים מופתעות מהאפקט. למה זה עובד? ראשית, אורגזמה עשויה ליצור גירוי רחמי ולגרום לעניינים להתגלגל; שנית, מין יכול גם לשחרר את ההורמון אוקסיטוצין שיוצר צירים; ושלישית, הזרע הגברי מכיל בתוכו ריכוז גבוה של פרוסטגלנדינים, הורמונים שיכולים לרכך את צוואר הרחם וליצור פתיחה.

האם זה בטוח? אין כל סכנה במין, כל עוד לא ירדו לאישה המים. ברגע שהמים ירדו, קיום יחסי מין עשוי לגרום לזיהום. כדאי גם להימנע מסקס במקרים של שליית פתח או דימום וגינלי. יש גברים שנרתעים מקיום יחסי מין עם האישה כשההריון מתקדם כל כך, אך חשוב להזכיר להם שהם לא יכולים לפגוע בתינוק.

האם זה עובד? על פי מחקרים שנעשו בתחום, המסקנה היא שמין לא מזרז ולא מעכב צירים, אבל הוא ללא ספק מסיח את הדעת.
מה עושים? בשלב כה מתקדם של ההריון, מין קל יותר בתיאוריה מבמציאות. הבטן כבדה, ואף תנוחה כמעט אינה נוחה. ההמלצה היא על תנוחת כפיות, או על כל תנוחה אחרת שתהיה נוחה לאישה, כשהפרטנר/ית כבר ימצאו את דרכם סביבה.

 

לקוחות מספרים:

ליווי בחודשי ההריון

את מירב פגשתי לראשונה בשלבים מתקדמים של הריוני השלישי. החלטתי לצאת למסע של לידה אחרת ובזכות ההדרכה שלה, המגע שלה בשיאצו (מגע היה לי כל כך חסר בהריון), ההקשבה, החיבור וליווי ההריון בכלל, הצלחתי ללדת ללא אפידורל ונהניתי מלידה טבעית ומעצימה.
מאז עברו כבר כמעט 7 שנים בהם נפגשנו הרבה פעמים. ואישה מדהימה שהיא, מסתובבת עם סל פתרונות לבעיות שבנפש ועוזרת כמו בהנפת אבקת קסמים לטפל בהן ולהמשיך את המסע בחיינו ממקום בטוח ונינוח יותר.
טיפוליה כללו:
ליווי עבורי בתהליכים רוחניים שעברתי.
מפגש מעצים עם בנותיי – … המשך קריאה ←
מירב הקוסמת

שלוש לידות מקסימות, שתים עשרה שנה, ואין ספור טיפולי שיאצו בלי קשר.
מירב היא "הקוסמת" שלי – יודעת לעשות לי reset לגוף…

אילנה חכים

 

זירוז לידה טבעי דרך הומיאופתיה

הומאופתיה

תרופות הומיאופתיות הן בעצם חומרים טבעיים חזקים שמדוללים בצורה משמעותית. התרופות ההומיאופטיות עובדות ברבדים מאד עמוקים ויכולים לסייע בזירוז לידה טבעי במצבים שונים, גם לאחר ירידת מים.

האם זה בטוח? על פי מחקרים לא נמצא סיכון בתרופות הומיאופתיות באופן כללי, וגם בתהליך של הריון ולידה.

האם זה עובד? אין תשובה חד משמעית בשאלה הזו, כי אין מחקרים גדולים ומעמיקים מספיק על מנת להוכיח כך או אחרת. בניסוי אחד שנערך בתרופה קאולופילום לא נמצא הבדל במהירות הופעת הצירים בין נשים שנטלו את התרופה לבין אלו שלא. מצד שני, מניסיון אישי שלי וכן מעדויות ספציפיות אחרות יש לשיטה הצלחות יפות מאד.

מה עושים? אם רוצים להכין את הגוף ללידה דרך הומיאופטיה ולרכך את צוואר הרחם, ניתן להיעזר במוצרים הנפלאים של חברת ד"ר K אשר ידועים כעושי פלאים. אפשר לדבר איתי בנושא  052-3633372

שחרור רגשי

מתח רגשי יכול לעכב לידה. לעתים המתח הוא לא מודע לחלוטין וכל מה שאת חושבת עליו הוא כמה את רפויה ומאפשרת, בעצם מתחת לפני השטח מתחבא לו פחד מפני השינוי/ התינוק/ הכאב יו ניים איט. כדאי לנסות לאוורר את הרגשות הללו על-ידי שיחה עם בן הזוג, דולה , מיילדת או מלווה אחר שבחרת. אפשר גם בשיטה של דיאלוג עצמי עם התת מודע.

האם זה בטוח? לגמרי, לבכות קצת לא מזיק לאף אחת בסוף תשיעי

האם זה עובד? למרות שאין עבודות בנושא, מטפלים רבים וגם אני בתוכם, צופים באפקט הרגשי החזק שיש לעבודה של המיינד על התקדמות בלידה, התחלת צירים ואפילו היפוך עובר.

מה עושים? מוצאים מקום שקט לשוחח על החששות והדאגות מהלידה עם מישהו שאנחנו סומכים עליו ושבעיקר אפשר לבכות לידו. אפשר לקרוא עוד על  אוורור רגשי.

 

הליכה

אחד הדברים הראשונים שנשים יציינו כמזרז לידה הוא הליכה או עליה במדרגות. ההסבר לכך שהליכה מעודדת לידה הוא שהתחלת הצירים והמשך האפקטיביות של הצירים תלויה רבות בלחץ שהתינוק מפעיל על צוואר הרחם. ההליכה מסייעת בהתבססות של התינוק עקב התנועות של מפרקי הירכיים בצורה אסימטרית ולכן יכולה לקדם.

האם זה בטוח? אם מזמן לא הלכת צאי לצעידה קצרה של 10 דקות ולא יותר.

האם זה עובד? למרות שזה נראה לנו מאד הגיוני וזה אחד המיתוסים החזקים בעניין זירוז לידה, בינתיים אין מחקרים מדעיים שהוכיחו כך או אחרת, אך אם התינוק עוד לא התמקם היטב ללידה, רופאים רבים מציעים הליכה כפעולה שמעודדת התמקמות טובה יותר שלו.

מה עושים? מטיילים. לא מרחיקים הרבה ולא מתאמצים.

 

אוכל חריף

אכילת מאכלים חריפים ידועה כמאיצת לידה. הסברה היא שהאוכל החריף יוצר גירוי בקיבה ומעודד את הרחם להיכנס לתנועה.
האם זה בטוח? אוכל חריף יגרום לרוב ההריוניות צרבת איומה. בנוסף, למי שאינה מורגלת בצריכת מאכלים חריפים, זה עלול להיות הלם למערכת, ולגרום לכאבי בטן. במילים אחרות, אם עד עכשיו לא אכלת צ'ילי, זה לא הרגע להתחיל.
האם זה עובד? למרות שאין הוכחות לכך, נשים רבות טוענות שהשיטה אכן עובדת.
מה עושים? מרימים את הטלפון ומזמינים אוכל מהמסעדה ההודית הקרובה למקום מגוריכם.

 

 שמן קיק

כבר מימי מצרים העתיקה השתמשו נשים בשמן קיק כחומר מזרז לידה. שמן הקיק מופק מצמח הקיקיון שהוא סוג של רעל והשמן משמש כחומר משלשל, ובכך יוצר גירוי במעיים. התנועה החזקה במעיים מגרה את הרחם וגורמת לצירים. יש עדויות ספציפיות מנשים שזה עבד באופן מדהים, לאחרות זה לא עשה כלום. אישית אני ממליצה על כך כמוצא אחרון לפני הפיטוצין בגלל שזו חוויה לא נעימה לבלות בשירותים במשך כמה שעות.

האם זה בטוח? השיטה מאוד פופולרית, אבל יכולה להוביל לכמה תוצאות לוואי בעייתיות, ביניהן: בחילה ושלשולים חריפים שעלולים לגרום להתייבשות.

האם זה עובד? במחקר שנערך על 1,000 נשים שעברו את תאריך הלידה המיועד שלהן, נמצא שב-58 אחוזים מהן התחילה לידה אקטיבית לאחר מנה אחת של 60 מיליליטר של שמן קיק, לעומת 4 אחוזים שלא קיבלו את השמן.

מה עושים? מערבבים 2 כפות שמן קיק עם מיץ תפוזים, הטעם אמור להיות מזעזע. אם לא קורה כלום לחזור על כך לאחר שעתיים – שלוש ואז שוב מנה שלישית. לא לעבור את המנה השלישית באותו יום.

המלצה שלי ? רק אם את לילה לפני זירוז עם פיטוצין, ניסית הכל ושום דבר לא עבר וכמובן רק אם את לא תשושה, כי השיטה הזו עלולה להתיש אותך עוד יותר. ממש מוצא אחרון. היום דולות ומיילדות רבות ממליצות לנסות קודם כל הומיאופטיה של ד"ר K

אלטרנטיבות לשמן קיק

מיילדות ודולות רבות ממליצות פחות על שמן קיק בבליעה בגלל תופעות הלוואי הלא נעימות (שלשולים ועוויתות קשות בבטן) ועוברות להמליץ על פתרונות חדשים וזמינים שאפקטיבים לא פחות ונעימים קצת יותר. המטרה של כל התכשירים היא ריכוך צוואר הרחם והכנת הגוף ללידה.

שמנים אתרים

שמנים אתרים יכולים לעזור לך להיכנס למוד המתאים בלידה. עם השמן ניתן לעסות את הגב התחתון ואזור הסאקרום וכך גם לעודד זרימה אנרגטית באגן וגם לעורר את המערכת ההורמונאלית

השמנים המומלצים

  • מרווה מרושתת
  • יסמין
  • ורד
  • תפוז

שמן נר הלילה

שמן נר הלילה (אומגה 6) אשר לו סגולות רבות, עוזר לריכוך צוואר הרחם ולהבשלתו ויכול לעזור כטיפול מכין בכדי להבשיל את צוואר הרחם ולרכך אותו לקראת הלידה. החל משבוע 36 אפשר ליטול את השמן, אשר בדרך כלל מגיע בכמוסות ג'ל, כ500 מ"ג ביום,משבוע 38 אפשר להעלות אף יותר את המינון. חשוב להדגיש, ששמן נר הלילה אסור לשימוש לנשים שההריון שלהן מוגדר כהיי-ריסק מסיבות שונות ולכן מומלץ ורצוי להיוועץ עם הרופא בטרם מתחילים ליטול את תוסף התזונה הנפלא הזה.

האם זה עובד? על פי מחקרים שנעשו בתחום, המסקנה היא ששמן נר הלילה תורם לקידום הלידה.

מה עושים? אם תאריך הלידה כבר עבר, כדאי לקחת כ 1000 מ"ג של שמן נר הלילה כמוסה אחת לשים עמוק בנרתיק בלילה לפני השינה ואת שאר הכמוסות לקחת בבליעה. אפשר לעשות זאת יום יום עד הלידה.

זירוז לידה טבעי חשוב פשוט להירגע

הכי חשוב להרגע ולקחת לך זמן שקט

מרוב הלחץ מה לעשות כבר היית בדיקור 3 פעמים, את במוניטור 3 פעמים בשבוע וזמן לעצמך ולבן-זוגך לא ממש נשאר. קחי לך זמן רגוע ועשי אמבטיה חמימה הרפי את הגוף תוך כדי ונדנדי את האגן. דברי עם תינוקך ותבדקי איתו אם הוא מוכן ללידה, אם הוא כבר מוכן לצאת לאוויר העולם. עם כל מה שתעשי, יש לך פרטנר שגם כן צריך להיות מוכן . אני מציעה לקחת חופש מהעבודה, לחץ של עבודה לא מועיל להתפתחות צירים ולעשות דברים נעימים, בסוף זה יקרה …

 

לקבלת מידע נוסף ולקביעת פגישה:

התקשרי אלי לטלפון – 052-3633372

עוד משהו בקטנה

בשיאצו לנשים בהריון גם העובר חש בטיפול ומתנועע יותר מהרגיל, שכן האנרגיה שמשתחררת וזורמת בגופך מעירה וממריצה גם אותו. לכי על זה, תני לעצמך להנות מהתנועות שבהן את חשה ותתרכזי בקשר שהולך ונרקם בינך לבין האוצר שבבטנך, תוך כדי ההרפיה הנעימה והמלטפת של הטיפול.

מטופלים מספרים

מירב, אנחנו מכירות כבר שנים, מאז ההריון של אלעד (9) במהלכו אפשרת לי להמשיך ללכת למרות דלקת באגן בזכות טיפולי השיאצו, וליווית את הלידה הטבעית המהירה והממוקדת, שהיתה חוויה מעצימה עבור כולנו. את מתן בכורי ילדתי בלידה "בית חולימית" נוראית, וללא תמיכה בהנקה שנכשלה. היה לי … המשך קריאה ←

המלצה על טיפול בקרוהן אצל ילדיםעידית בקשי, מושב סלעית