עצירות אצל תינוקות עם התחלת מוצקים

 

עצירות עם התחלץ מוצקים

עצירות אצל תינוקות עם התחלת מזון מוצק היא מאד שכיחה.  אנחנו מתחילים לתת ירקות והתינוק כבר אוכל כמות יפה ואופס …. תקיעה, אין יציאות. יתכן שישנה רגישות לאחד המזונות שנתתם או שמערכת העיכול מגיבה לשינוי הזה באיטיות. היציאות יתחילו להיות מוצקות, במקרים מסויימים תהיה אף החמרה עד לעצירות של 5 ימים ויותר. ברוב המקרים, מרוב לחץ מתחילים לדחוף לטוסיק מדחום ולתת מיץ עגבניות ושמן זית ושום דבר לא ממש עוזר אלא מקומית בלבד, התינוק שלנו לא ממש מתרוקן, בעיקר גללי עיזים זה מה שאנחנו מקבלים. משהו ממש לא תקין….

התחלת מוצקים

בסביבות גיל חצי שנה אנו מתחילים לשלב מזון שאינו חלב אם בתפריט התינוק, חשוב לזכור שהגיל הוא רק פרמטר אחד הקובע  מתי יש להתחיל להזין את התינוק במזון מוצק.  מלבד הגיל, חשוב לבדוק האם יש סקרנות ורצון מצד התינוק, האם כשאת אוכלת הוא מתבונן כאילו רוצה שתתני לי ואפילו מושיע את ידיו? האם בקעו כבר שיניים? אלה מדדים שיכולים להעיד על מוכנות של התינוק לעכל מזון מוצק. התחלת המוצקים חייבת להיות  מטעימות, זאת אומרת שנותנים לתינוק או ללקק מהאצבע שלנו פרי או ירק, חצי כפית של מזון ולא כמות שאמורה להשביע אותו או להוות ארוחה.

 

מערכת העיכול של תינוקות

מערכת העיכול הינה המערכת הכי פחות בשלה בגוף אצל תינוקות ולכן מתרגלת לאט למזונות חדשים ולשינויים. לכן בשנה הראשונה תופעות של גזים ועצירות תינוקות הן מאד שכיחות. את הצגת המזונות המוצקים (ירקות ופירות) יש לעשות בהדרגה, לא כל תינוק יהיה בשל להתחלת מוצקים באותו זמן ולכן יש להתחיל ממש לאט. מאידך, גם ההתחלה האיטית לא תמיד מסייעת לנו למנוע את העצירות. לעיתים הדבר היחיד שבאמת יכול לעזור הוא אבחון רגישויות מלא אותו אני מציעה לעשות לכל תינוק כדי לא לגרום לתגובות לא תקינות של מערכת העיכול ומערכת החיסון וכך בעצם להחליש את הגוף.

אז איך מאבחנים ?

במצבים אלה שיטת אייפק יכולה ליצור הקלה גדולה. אנחנו עוברים על התפריט של התינוק וכן גם על רשימות נוספות של גורמים סביבתיים ומאתרים את כל הגורמים שיש אליהם רגישות. הבדיקה הזו מאד חשובה ותעזור לכם לנטרל מסביבתו ומתפריט של התינוק את הגורמים להם הוא רגיש ולהעלות את רמת האנרגיה הכללית. ברגע שנעשה זאת הגוף יתאזן ויתחזק.לכל נבדק יש רגישויות לגמרי שונות ולכן הבדיקה האישית הספציפית היא הכרחית.

הטכניקה של מבחן שרירים מבוססת על עקרונות הקיניסיולוגיה היישומית.  אנו בודקים את השינוי בטונוס השריר בתגובה לגירויים ומרכיבי מזון שונים שנציג. דרך ביופידבק של מערכת השרירים, ניתן לזהות איפה יש חסימה בזרימת האנרגיה, שבאה לידי ביטוי בעצירות אצל התינוק היונק, בגזים או בכל הפרעה אחרת. האבחון נעשה בישיבה נוחה כאשר התינוק מוחזק על-ידי אחד מהוריו ותגובת השרירים מאובחנת עליהם. (קראו עד על איתור רגישויות אצל ילדים)

מטופלים שהגיעו אלי לפני התחלת מוצקים קבלו הנחיות מדוייקות עם איזה מזונות להתחיל ולא נתקלו בעצירות כלל.

ואיך מטפלים?
גישת הטיפול משלבת בין זיהוי הרגישויות שמטרתו להשמיט מתפריט התינוק מזונות שלא מתאימים לא כרגע עם גישה אנרגטית טיפולית שמטרתה לחזק את מערכות הגוף להביא את מערכת העיכול למצב תקין ולטפל גם בפן הרגשי שפעמים רבות מסבך לנו את העיכול, כי גם רגש אנחנו מעכלים.

למי מתאים הטיפול ?
הטיפול מתאים לילדים, לפעוטות וגם לתינוקות ולמשפחות שמוכנות להסתכל על העצירות בגישה אחרת.

מה קורה בזמן הטיפול ?
הטיפול מתנהל בישיבה נעימה על ספה או על מזרון גדול באווירה שקטה. בכל שלב אני עונה על שאלות ומספקת הרבה מידע ומוציאה אתכם לדרך מצויידים בתפריט הנכון עבור התינוק שלכם. אתם מוזמנים להביא צעצועים שהבייבי יתעסק בהם בזמן הטיפול, כל תהליך הטיפול והאבחון נעשה תוך הענות מלאה לצרכים שלו.
הטיפול כולל:

  • איתור מזונות שהתינוק רגיש אליהם באמצעות מבחן שרירים
  • בניית תוכנית תזונה מותאמת אישית והנחיית ההורים.
  • חיזוק הגוף והרגעה באמצעות מגע ותמציות צמחים (עבודה אנרגטית בשיאצו ופרחי באך)
  • הדרכת ההורים בטכניקות עיסוי ושיאצו להרגעה
  • ניטרול (ביטול) של רגישויות לחיזוק מערכת העיכול
  • אבחון והתבוננות על היבטים רגשיים
  • זמינות 24 שעות ביממה לכל בעיה או שאלה בנוגע לטיפול

למה לצפות ?
אני מצפה לשיפור תוך 1-3 מפגשים.  לעיתים בבית לאחר המפגש הראשון תשתחרר העצירות ולפעמים לא אך יהיו שינויים אחרים במצב רוח, בשינה, בתאבון. בדרך כלל נדרש מפגש נוסף להמשך טיפול או הנחיות נוספות. 2-4 מפגשים מחזירים אתכם לדרך המלך, אף תינוק לא נולד עם עצירות ואם ניתן , נעשה שכך זה ימשך.

אם את חושדת שהתינוק שלך אינו מתרוקן במידה שנכונה לו ומשהו מקשה עליו, את מוזמנת להתקשר אלי או להגיע לפגישת יעוץ.  הטלפון שלי 052-3633372 .

 

לקוחות מספרים:

טיפול בקטנטנים

מירבי יקרה
אין לתאר כמה עזרת ועדיין עוזרת לי עם הקטנטנים…
פשוט התמכרנו!
לילך אסף ומאיה

לקבלת מדריך מפורט לטיפול בעצירות אצל תינוקות

מלאי את כתובת המייל וקבלי את המדריך תוך זמן קצר

לקבלת מידע נוסף ולקביעת פגישה:

התקשרי אלי לטלפון – 052-3633372

אם הגעת עד לכאן אשמח ללייק כדי שעוד אמהות יוכלו להינות מכתבה זו.

 

 

מטופלים מספרים

שנינו הרגשנו נתמכים והמשולש הזה תפקד עבורנו מדהים, הרגשנו בטוחים, נינוחים ובשליטה במהלך לידה שהיתה הפתעה מתוקה. לידה לא ארוכה וזורמת משלב לשלב בקצב מפתיע מתקדמת. באוירה ממוקדת ובריאה, את הבן השני שלנו – קיבלנו מלאים פליאה. עידית אמא של מתן אלעד ורועי, מושב סלעית המשך קריאה ←
את הבן שלנו קבלנו מלאים פליאהעידית בקשי, מושב סלעית