מתכון לטורטיות ללא גלוטן

דצמ 2, 2018

טורטיות ללא גלוטןכשאומרים על המתכון הזה שהוא משנה חיים הוא אכן כזה. מנה משביעה שאפשר לצרף אליה כל ממרח או ירק. ממש סנדויץ' מגולגל עשיר בחלבון ויטמינים ומינרלים. הטורטיה מבוססת על שלושה מרכיבים בלבד: כוסמת ירוקה, מים ומלח ולידיעתכם אין לה טעם של כוסמת או ריח בכלל!! אז שווה לנסות.

  1. השלב הראשון לרכוש את הכוסמת הירוקה. אפשר לקנות אותה בתפזורת בחנויות תבלינים או בסופר, יש אריזות נוחות של 500 גרם. בהמשך ציינתי את הכמויות לפי 500 גר או 300 גר'.
  2. השריה –  ההשריה של שעה-שעתיים מעלה את הערך התזונתי של הכוסמת. אפשר להשרות לחצי שעה אם אין לכם זמן או לילה קודם אם יותר נוח.
  3. סינון – בשלב הזה קורה שחושבים בטעות שמשהו התקלקל בכוסמת כי המים ממש חומים ובסמיכות מוזרה. זה בסדר !! פשוט תסננו ותנו לכוסמת להגיר את כל המים.
  4. טחינה – במעבד מזון או בלנדר חזק עד למרקם חלק :

אני עושה בדרך כלל כמות גדולה: 500 גרם כוסמת(לפני השריה) + 3 ו 3/4 כוסות מי ברז + כפית וחצי מלח הימליה ורוד.

אפשר גם כמות קטנה יותר : 300 גרם כוסמת + 2.5 כוסות מי ברז + כפית מלח הימליה ורוד.

 

  1. מחממים מחבת נון סטיק מספר דקות על להבה בינונית ומניחים בלי שמן חצי מצקת מלאה בבלילה במרכז המחבת ובתנועות מעגליות, משטחים אותה מעט לצדדים.
  2. ממתינים מעל דקה – כדי להפוך את הטורטיה בלי שהיא תדבק צריך קודם לבדוק עם המרית שהטורטיה מתרוממת מהצד. רק אז זה בטוח מספיק להפוך אותה. להשאיר אותה ממש חצי דקה על הצד השני ולהוציא.

שדרוגים:

  1. שדרוג נחמד – להשתמש במחבת פסים נון סטיק יוצא ממש נחמד
  2. שדרוג נוסף –  להוסיף לתערובת כף טחינה או 2-3 כפות של בצל מטוגן מיובש

בהצלחה

ספרו לי איך יצא לכם

 

 

לרשימת ההמלצות

מטופלים מספרים

הגעתי אל מירב עם הבן שלי לצורך טיפול בהתפרצות קשה של אטופיק דרמטיטיס או כפי שהיא מכונה "אסטמה של העור". לאחר שהטיפולים הרגילים לא הועילו, האלרגיה המגרדת הזדהמה בחיידק ואפילו אנטיביוטיקה לא עזרה, החלטתי שכדאי לנ… המשך קריאה ←
טיפול באסטמה של העורענת ואמון תבור , הוד השרון