חוויות עם עוברים ברחם

thumb

נעים להכיר, אני מירב קריספיל אני מטפלת בשיאצו, אייפק, הילינג וגם מלווה זוגות ללידה. לצד עבודתי כדולה ומלווה בלידה, אני מכינה ללידה לא רק את האימהות והאבות אלא גם את העוברים ובמהלך הזמן גיליתי כמה תגליות שכל אמא בהריון חייבת לדעת.
הכלי שאני מלמדת את ההורים נקרא charges בפשטות "מבחן שרירים" מתברר שהגוף יודע לענות בעזרת שינוי עדין בשרירים על כל שאלה שקשורה למה מתאים לנו או לא, מומלץ לנו או לא. נכון לגוף שלנו או לא, הגוף שלנו פשוט מאותת במעין "כן" או "לא" לכל שאלה שתשאלו אותו – כל שאלה – ושבעולם "הרגיל" של אבחון ובדיקה – אין שום סיכוי שהייתם מקבלים תשובה.
מגניב? חכו, יש עוד!.
מה אם הייתן יודעות שאפשר לשאול את העובר ברחם שאלות? ושהוא יענה? לשאול מה טוב לו ומה לא, מה נכון לו ומה לא, מה הוא מעדיף? אז כאן זה כבר נעשה מדהים באמת.

אז מה אפשר לשאול עובר?

אפשר לשאול אותו איך הוא מרגיש, לוודא שהוא חש אהוב ורצוי בתוכנו ולבדוק שהוא בבוא העת מוכן להיוולד. כאשר אנו עוקבים בשאלות האלה כל כמה זמן אנו רואים מתי הוא מרגיש טוב ומתי הוא "מתלונן" על משהו ומה משפיע עליו בסביבה וזה ממש ממש מעניין, כי כמו במציאות שמחוץ לרחם, גם בבטן כל עובר הוא שונה. אנו מגלים, שיש עוברים שכשההורים רבים זה ממש מחרפן אותם, יש כאלה שהאנרגיה במקום העבודה הטעונה בשליליות ממש עושה להם לא טוב וכולי וכולי. אבל אם לא נשאל – איך נדע? כמובן שאני מלמדת הורים מעבר לטכניקה, גם איך לשאול את השאלות ואיך לפרש את התשובות.
אז הנה כמה סיפורים לדוגמא:

פתאום התינוקות נולדים בזמן

סיפור שקרה ממש לאחרונה, הגיעה אלי אמא לפני לידה שכבר ממש התקרבה לתאריך המשוער והייתה מאד מודאגת שגם הפעם כמו בפעם הקודמת התינוקת תיוולד בשבוע 42. אתם יודעים זה מאד מלחיץ למשוך עד שבוע 42 עם כל הלחץ הרפואי שיש היום מצד בית החולים לזירוז.
שאלנו את התינוקת מה היא צריכה, והיא ציינה שלפני כמה זמן היה משהו שהלחיץ אותה, בגישוש בזיכרון האמא אמרה שלדעתה היה ריב לא נעים בינה ובין בעלה. בדקנו עם התינוקת ויצא שאכן זה מה שמטריד אותה וואו !!! זה היה ממש מפתיע
ובכן, שלחתי את האמא לדבר עם העוברית בבטן ולהסביר לה שאבא ואמא ממש אוהבים אחד את השני והריב שהיה הוא ממש לא משמעותי. הכל בסדר. ולהפתעת כולם העוברי נולדה באותו לילה ולא המתינה לשבוע 42.

לשמוע מה העוברית רוצה

לפני מספר שנים היה לי סיפור מרגש ממש. הגיעה אלי אישה בשבוע 37 להריון. עבר עליה הריון קשה מסיבות שונות והיא הייתה מאד חרדה ומפוחדת ורצתה שהעוברית כבר תצא. היא רצתה בזה כל כך עד ששכנעה את הרופא שיעשה לה זירוז באותו היום, על אף שרוב הרופאים יחכו לשבוע 38 להריון כדי לעשות זירוז אבל החרדה שלה הייתה ממש גדולה. מצד שני, היא הייתה מודאגת, שמא הזירוז יפגע בתינוקת .
בטיפול שאלנו את התינוקת אם היא מוכנה לצאת בזירוז באותו היום – היא ענתה שלא
שאלנו עוד כמה זמן היא עוד צריכה – ותשובתה הייתה עוד שבוע. דברנו עוד קצת והאמא הסכימה לחכות עוד שבוע ואז שוב לשקול זירוז.
בדיוק, אבל בדיוק אחרי שבוע, המים ירדו התינוקת נולדה.

עובר ברחם יכול לחוש דאגה

עוד אמא שהגיע אלי וממש רצתה ללדת, זה היה לפני כמה שנים בתקופת "צוק איתן". שאלנו את העוברית אם היא מוכנה להיוולד – לא. שאלנו אם יש משהו שעוצר אותה רגשית והתשובה שקבלנו דאגה לאבא. הבנו, שהרגש של הדאגה לאבא שהיה מאד נוכח שתקופת המבצע עדיין לא עבר, ושכנראה צריך לספר לה בצורה מפורשת שהמבצע נגמר, אבא בבית והכול ממש בסדר, אפשר להיוולד.

סיפורי לידה

כבר יצא לי להבין, שסיפורי לידה זה לא משהו שעוברים מסמפטים במיוחד. כשאימא שומעת סיפור לידה וזה מלחיץ אותה גם העובר נלחץ מזה. יצא לי לבדוק את ו' לקראת לידתה הרביעית וכל פעם שדברנו עם העוברית אם היא מוכנה להיוולד התשובה הייתה – כן בטח!
בפעם האחרונה שנפגשנו לפני הלידה התשובה הייתה – לא! ממש מפתיע כי זה תמיד היה כן. בדקתי עם ו' מה קרה והיא סיפרה שפגשה חברה שהייתה לה לידה "מזעזעת" כדבריה וזה ממש העציב והפחיד אותה. אין ספק, שגם העוברית חוותה את הזעזוע והפחד שעלה איתו כי עכשיו היא לא מוכנה להיוולד.
כל מה שהיה צריך הוא רק לשים את הפוקוס על המעצור הרגשי שנוצרה וברגע שו' הרגיעה את עצמה ואת העוברית והעבירה לה את המסר שהסיפור הזה לא קשור אליהן והלידה שלה תהיה טובה כי היו לה כבר כמה לידות טובות זה השפיע מיד.
בתום הטיפול בדקנו שוב עם העוברית:
האם את מוכנה להיוולד ? – כן. עוברית החלטית לגמרי.

אייפק בלידה

מנסיוני "בשיחה" אייפקית עם עשרות עוברים לפני הלידה ובמהלכה, הם מרגישים טוב יותר בזמן הלידה. המדהים הוא שעצם התקשורת איתם גורמת להם להרגיש טוב יותר. לרוב כאשר אנחנו מתחילים לשאול שאלות העובר מתנועע במקומו ברחם אמו כמאותת– "אני בענין!". במהלך הלידה אני מקבלת הכוונה ואישור על מצבו הכללי של העובר, אני שואלת אותו כל כמה זמן אם הוא מרגיש טוב, מה הוא צריך שנעשה בשבילו, האם משהו מפריע לו בירידה באגן, איזה תנוחה של אמא הכי עדיפה לו, אם יש לו בקשות מהמיילדת או מהצוות הרפואי
לאחרונה חוויתי לידה שבה בשלב מסוים התחילו האטות בדופק העוברי: שאלתי – האם אתה צריך מאתנו משהו ? – כן
האם רייקי יעזור ? – כן
ביצענו רייקי ב 4 ידיים וההאטות חלפו ולא שבו כל מהלך הלידה.

שבוע 41 ועדיין לא רוצה לצאת

הגיעה אלי אישה בשבוע 41+3.
אפשר להגיד לה סבלנות צריך לתת לתינוק את הזמן שלו ואפשר להגיד שתאריך לידה משוער הוא סתם מספר, אבל צריך גם לודא שהקטנצ'יק שם בפנים מעוניין לצאת.
בדקנו במבחן שרירים האם התינוק רוצה להיולד ? לא
האם התינוק מוכן להיולד ? לא
אז עכשיו הכל ברור, הוא לא לוחץ על שום כפתור ושום דבר לא קורה.
האמא משוחחת עם העובר ומסבירה מה הולך לקרות ושהיא תחשוב עליו בזמן כל הלידה.
ולאחריה בדקנו שוב:
רוצה להיולד – כן
מוכן להיולד – כן
סבבה אם ככה כולם מוכנים. עשינו גם שיאצו ושיגרתי אותה לדרכה
למחרת קיבלתי סמס קצר ומשמח:
הי מירב עדכון מהיום, קמתי עם ירידת מים
ובשעה 18:00 נולד הקטן. תודה על העזרה !
אין משהו שמשמח אותי יותר מזה בעולם, לעזור לתינוקות להיולד בצורה קלה.

אם את רוצה ליצור תקשורת כזאת עם העובר שלך התקשרי אלי  052-3633372

 

מטופלים מספרים