הכנה ללידה עם דולה – תוכנית המפגשים

תהליך הכנה ללידה עם דולהכל יולדת פונה למצוא דולה בשלב אחר. המשותף לכולן הוא, שמשמצאו דולה הן מרגישות הרבה יותר רגועות. חלק אחד בפאזל המורכב של הלידה, שיש בו המון חלקים לא ידועים, נכנס למקומו והוא מקרין ודאות וביטחון על שאר החלקים.

וזו המשמעות העיקרית של הדולה, נתינת ביטחון. מכיוון שאני נמצאת איתך עוד בשלב ההריון ובמהלך כל תהליך ההבשלה לקראת הלידה, עוד לפני שהתחילה ובמשך כל הלידה, זה נותן המון ביטחון ורוגע. את יודעת שתינוקות לנשים רגועות יותר גם הם רגועים יותר ?

תהליך העבודה איתי כולל מספר מפגשים:

 • פגישת ייעוץ – במהלכה את מכירה אותי ואת הניסיון שלי ואני אותך ואת צרכייך. מטרת הפגישה היא לקבל מידע, לבדוק אם ישנה כימיה ולחוש אם ישנה שפה משותפת. האם לאחר המפגש הזה את יכולה לראות אותי איתך בלידה ? אם התשובה היא כן – ממשיכים. השיחה והמפגש אינם כרוכים בתשלום.
 • מפגש עבודה – את המפגש רצוי לקיים בסביבות שבוע 35 כדי להיות מוכנים למצב בו הלידה תקדים. במפגש הזה אני מדריכה את בן הזוג כיצד לתמוך שאישה במהלך הצירים, אנחנו מתרגלים התמודדות עם הצירים, מדברים על תסריטים אפשריים בלידה, מכינים תוכנית לידה ומעמיקים את ההיכרות ביננו. כל אלה חשובים מכיוון שהדולה ובן הזוג הם כמו צוות שעובד בשיתוף פעולה בעת הלידה למען רווחת היולדת.  לאחר המפגש אנו נשארים בקשר טלפוני ואתם יכולים לבחור להוסיף מפגשי הדרכה זוגיים נוספים או מפגשי הכנה אישית (טיפול) עם האישה בלבד.
 • בלידה – אני נמצאת אתכם בקשר עם תחילתו של התהליך ומתעדכנת בכל המתרחש, מסייעת מרחוק ומכווינה ועוזרת לכם להחליט אם הגיע הזמן לצאת לבית החולים.  אני מצטרפת אליכם כאשר מגיע השלב בלידה בו הצירים צפופים וארוכים והאישה מרגישה שהיא זקוקה לעזרתי.
 • קשר טלפוני- במהלך כל זמן ההיריון עד הלידה אני זמינה בטלפון 24/7 ואת מוזמנת באהבה ליצור קשר ולהתייעץ בכל נושא הקשור להריון וללידה, וחשוב ביותר לעדכן בכל הנוגע לתהליך הלידה, בדיקות מיוחדות, תופעות חריגות וכו'.. גם לאחר הלידה אנו נמצאות בקשר לכל שאלה בנושא הנקה או התאוששות שבה היא זקוקה למענה.
 • הכנה ללידה – ההכנה ללידה איתי מורכבת ממספר פגישות שבהן אנו עובדים על הכנה של הגוף ולא רק הכנה דך מידע ודרך השכל.
 • לאחר הלידה – אחרי הכל פגישה נוספת לעזרה בהנקה ובטיפול בתינוק או בטיפול ביולדת

הכנה ללידה עם דולה מאפשרת ליצור מפגשים לפי הצורך,וגם לקיים תרגול נוסף, לחזק את התנסות בטכניקות מסויימות, לקבל עוד ידע. האפשרות קיימת כל זוג בוחר מה שמתאים לו:

 • מתכוננים להנקה – להכיר את ההתמודדויות, הסימנים להנקה שעובדת טוב, הסימנים להנקה שעובדת פחות טוב, שיטות הרגעה ועוד.
 • איך זה לקבל שיאצו בחדר לידה – מפגש כייפי של נתינת וקבלת טיפול בו בן הזוג לומד איך כיצד ניתן ללוות את היולדת במגע ובשיאצו במהלך שלבי הלידה השונים.
 • הכנה ללידה אישית – שני מפגשים אינטנסיביים, אשר בהם נעבור על הנלמד בקורסים להכנה ללידה, בזמן המתאים לכם.
 • הכל בראש – איך נכניס לראש רעיונות חיוביים בנוגע ללידה ונדבר בשפה חיובית, הכנה והעצמה לקראת לידה – דרך משפטים חיוביים ודמיון מודרך.
 • טיפולים בהריון– טיפולים נהדרים בהריון, מקלים מאד ומחזקים לקראת הלידה .

המפגשים הנוספים והטיפולים מאפשרים להעמיק את ההיכרות וההתכווננות המשותפת, כפי שכתבה עדי, יולדת שליוויתי  בלידתה השניה:

  "..ובאותם רגעים שהיא נגעה בי, שמחתי שכבר התוודעתי אל המגע שלה עוד בזמן ההריון, כי אפילו בציר הכי כואב, כשהרגשתי את היד שלה על הברך שלי, הבנתי שהיא הולכת כעת להרים לי אותה בכדי להפיג את הכאב ושיתפתי מיד פעולה. הגוף שלי נכנע למגע שלה, הוא הכיר אותה, הוא סמך עליה. ואני ובעלי סמכנו עליה." (רוצה לקרוא עוד מהדברים של עדי)

הריון הוא דרך שבמהלכה את  עוברת דרך של למידה , קריאה, איסוף מידע ולאט לאט את מגבשת את הרצונות והציפיות שלך מהלידה, לאורך ההריון תוכלי לקבל ממני הפניות לקריאה , תרגול, סרטים שכדאי לצפות בהם. אזכיר לך להפנות אנרגיה וזמן להקשבה לעצמך ולצרכי הגוף שלך, הקשבה ותקשורת עם העובר שלך,  לפעילות גופנית. כל אלה יאפשרו לך לך להגיע ללידה במצב פיסי ונפשי טוב.  תמיד כדאי לפנות בזמן, בסביבות שבוע 30 , כך יתאפשר לי לשמור לך מקום בחודש של התאריך המשוער, כל הקודם זוכה.

קריאה נוספת: 

מה זה דולה
ליווי הריון
התפקידים של דולה בהריון ובלידה – (או כל מה שצריך לדעת על הליווי)
היתרונות של דולה בהריון ובלידה
טכניקות העבודה של דולה בהריון ובלידה  (או בעצם, מה הן הטכניקות בהן אני משתמשת בלידה)
תוכלו גם לעיין במאמר המוצלח שלי  דולה- כמו טראק בנפאל

אשמח לפגוש אתכם,

מירב

 

מטופלים מספרים

מירב, אנחנו מכירות כבר שנים, מאז ההריון של אלעד (9) במהלכו אפשרת לי להמשיך ללכת למרות דלקת באגן בזכות טיפולי השיאצו, וליווית את הלידה הטבעית המהירה והממוקדת, שהיתה חוויה מעצימה עבור כולנו. את מתן בכורי ילדתי בלידה "בית חולימית" נוראית, וללא תמיכה בהנקה שנכשלה. היה לי … המשך קריאה ←

המלצה על טיפול בקרוהן אצל ילדיםעידית בקשי, מושב סלעית