ללדת בגיל 44

מאי 26, 2016   //   by admin   //    //  סגור לתגובות על ללדת בגיל 44

רק עכשיו, אחרי חצי שנה מאד מורכבת,
אני מתפנה לומר לעולם כמה מירב עזרה, תמכה והיתה שם בשבילי לאורך כל הדרך.
בגיל 44 ללדת את הילדה הראשונה שלך זה בטוח לא פשוט, ומירב עזרה לי לעבור את זה עם המון אהבה ותמיכה אינסופית ומדוייקת. הלידה הכילה בתוכה קשיים לא קטנים, אך בניגוד לכל ההמלצות עשינו את זה יחדיו בחדר לידה רגיל ולא בניתוח קיסרי. מירבי, לעד את בליבי ובסיפורי הלידה שלי העתידיים. אביב ואני מבטיחות לבוא לבקר בהקדם. מזמן לא נפגשתן 🙂
אוהבת אותך, יעל ♥️

יעל ארבל

טיפולים מכינים ללידה

מאי 26, 2016   //   by admin   //    //  סגור לתגובות על טיפולים מכינים ללידה

במהלך ההריון שלי שמעתי על מירב הרבה דברים, דברים מדהימים והייתי חייבת ללכת לפגישה אחת כדי לראות במי מדובר. להיפגש בקסם הזה. נפגשתי עם מירב פעם אחת הוקסמתי והתחלתי בסדרת טיפולים מכינים ללידה (שכוללים שיאצו, תטא היליניג, ואייפק). מירב אף פעם לא עמדה איתי על השעון והדקות, והרגשתי תמיד שהיא מעניקה מעצמה את הלב והנשמה, נוכחת איתי בכל רגע ורגע, קשובה ומעניקה לי את כל כולה – פיזית ורגשית.

לאחר כמה חודשים הגעתי ללידה רגועה יותר, הסרתי פחדים, וכל מיני אמונות שחסמו אותי. לאחר התלבטויות עם בן זוגי החלטנו לצרף את מירב ללידה. האינטואיציות לא טעו והייתה לנו חוויה מדהימה. בחיים לא חוויתי דבר כזה עוצמתי. בחיים. מירב הייתה שם. בשילוב של עדינות, רכות וחוזק פיזי. עמדה שם מולי ולא וויתרה לי לרגע. הייתה אדיבה, חייכנית סבלנית ורגועה.

מירב מסייעת להביא חיים לעולם בצורה מעצימה, בצורה שנותנת לך להרגיש כוח, עוצמה ואמונה בעצמך ובכוחות שלך. כולנו צריכים מישהו שידחוף אותנו לגרסה טובה יותר של עצמנו, במיוחד שקשה כל כך… אין ספק שהלידה וההכנה אליה הם חוויה מכוננת שמהווה מודלינג.

חמדה אורבך

את הבן שלנו קבלנו מלאים פליאה

מאי 26, 2016   //   by admin   //    //  סגור לתגובות על את הבן שלנו קבלנו מלאים פליאה

שנינו הרגשנו נתמכים והמשולש הזה תפקד עבורנו מדהים,
הרגשנו בטוחים, נינוחים ובשליטה במהלך לידה שהיתה הפתעה מתוקה.
לידה לא ארוכה וזורמת משלב לשלב בקצב מפתיע מתקדמת.
באוירה ממוקדת ובריאה, את הבן השני שלנו – קיבלנו מלאים פליאה.

עידית אמא של מתן אלעד ורועי, מושב סלעית

חווית לידה מעצימה

מאי 24, 2016   //   by admin   //    //  סגור לתגובות על חווית לידה מעצימה

ברגעים מסויימים בחיים, המילה "תודה" נראית קטנה מכדי להכיל את מלוא המשמעות שרוצים ליצוק לתוכה. ובכל זאת – תודה, ושוב תודה.
על שליווית אותי בחודשי ההריון,
על שתמכת בי בשעות הצירים,
על שהיית איתי ברגעי הלידה של גילי.

ובזכות כל אלה, על שעזרת להפוך אותה לחוויה כה מופלאה ומעצימה עבורי.

למרות מה שאת (אולי) חושבת –
הדברים היו נראים אחרת בלעדייך.
מכל הלב,

שרון מטרי

הלידה השניה של יעל ורז

מאי 21, 2016   //   by admin   //    //  סגור לתגובות על הלידה השניה של יעל ורז

מירב, רציתי לומר תודה שהיית שם בשבילי כפי שאני הייתי צריכה אותך, בצורה שנכונה עבורי. שנתת לי ולנו מרחב מאפשר ולא שיפוטי והצלחת להכיל אותי. שהגנת עליי בזמן משבר וכתוצאה מכך לא חוויתי את הלידה כקשה אלה בתור חווית לידה טובה ומעצימה. שהיית קשובה לרצנותיי בלידה ובעדינות ואסרטיביות של אומן הצלחת לכוון אותי לנקודה הזאת. שהצלחת להכין אותי בצורה נכונה לקראת הלידה וכשזה התחיל הרגשתי שבאמת אני נמצאת בחגיגה והתרגשות מאוד גדולה. שהגעת ברגע הנכון לעזור לי להתמודד עם החזרה הביתה.
הייתה לי לידה מדהימה בפרץ אנרגטי מטורף, הצלחתי להגשים את הלידה שיחלתי לעצמי "לידה ללא קושי" והרבה יותר מזה. הרבה מזה היה המרחב המאפשר שנתת לי בלידה, מרחב כמו הילה שמגנה עלי על התינוקת ועל הבן זוג מול ההמולה של הלידה. תודה רבה משפחת סופר

ליווי לידה טבעית

ספט 22, 2013   //   by admin   //    //  סגור לתגובות על ליווי לידה טבעית

באמת, באמת, באמת, החוויה הנפלאה שעברנו בלידה מקסימה ומרגשת, היא החוויה המשמעותית ביותר שחווינו ולך יש מקום של אהבה בחוויה הזאת. תודה גדולה מכל הלב.

Why use a doula for a second or third birth

ספט 22, 2013   //   by admin   //    //  סגור לתגובות על Why use a doula for a second or third birth

I’m sure every woman has her own considerations, but one of the main reasons I used Merav as my doula for my second and third births (as well as my first) is that I simply couldn’t imagine — and didn’t want to imagine — giving birth without her. And although my husband (like myself) is a native English speaker and was initially nervous about the prospect of having a native Israeli as a doula, he was quickly won over by Merav and was eager to have her be my doula at my subsequent births.

Merav has an incredibly calming presence, and during my contractions and the delivery itself, I found her to be skilled at maintaining that perfect balance between taking the lead (massaging my back, demonstrating a different laboring position) and picking up on my cues if there was something that I wanted or needed at any given moment. She also never pressured me to do anything a certain way — she asked me if I wanted to touch the baby’s head as it was crowning but didn’t urge me to when I said no, and she didn’t try to pressure me when I decided at one point during my first birth that I wanted an epidural (though I didn’t get it in the end).

There was one constant: Merav

The details of the way each birth unfolds are ultimately unpredictable, no matter how many times you’ve gone through it. And so it soothed me a great deal to know that no matter how the labor was going to start, how long it was going to take, what was going to happen in the middle, or how the doctors and nurses would treat me at the hospital, there was one constant: Merav.

Just the other day, a mother at the playground who’s pregnant with her second child asked me if I had any tips on natural childbirth, given that I’ve gone through it three times. But you know what? I never really accumulated a list of tips, because I never found myself having to answer questions during labor like, “What do I do now?” or “How do I get through this?” The only advice I could think to give her was:  Use Merav as your doula.

 

 

הרגשתי מהרגע הראשון שאני בידים טובות

אוק 25, 2012   //   by Merav   //    //  סגור לתגובות על הרגשתי מהרגע הראשון שאני בידים טובות

יש בך רכות ועדינות המקרינים הרבה שלווה ורוגע.
ההתחברות שלי אליך ולדרכך היתה מיידית , הרגשתי מהרגע הראשון שאני בידים טובות אשר יעזרו לי לעבור את חווית הלידה כפי שאני רוצה ומייחלת לעצמי.

קיבלתי ממך הרבה חיזוקים – הגעתי עם רצונות ומחשבות על איך הלידות שלי צריכות להיראות ואת מצידך נתת לי את הביטחון שהדרך שלי היא הנכונה וצריך רק לדעת איך להתעקש ולבקש.

ברגעי האמת עמדת לצידי מהרגע שנכנסתי לחדר לידה ועד לרגעי ההתאוששות שאחרי. כשראיתי אותך נכנסת לחדר לידה הרגשתי שהמלאך שלי הגיע ועכשיו אפשר ללדת בשקט.
יש בידייך משהו מחשמל מלא באנרגיות חיוביות.

את הדרכת אותי לקבל את התהליך, הכרוך בכאב , באהבה והשלמה.
אנחנו בטח נתראה עוד פעם …

לידה שניה עם דולה

אוק 25, 2012   //   by Merav   //    //  סגור לתגובות על לידה שניה עם דולה

אותי, לידה תמיד מפחידה. בלידה הראשונה הלכתי אל הלא נודע. בלידה השניה כבר ידעתי מה עומד מולי, ולכן אפילו עוד יותר חששתי. ממה חששתי בעצם? מההריון הקשה שעברתי (שמירה משבוע 27), מהפחד שלא לעשות משהו שיפגע בתינוקת שלי, מהתסכול של חוסר האונים, מהמכאבים של ההריון, מהכאב של הלידה, והכי הכי חשוב – שהלידה תעבור בשלום – על העוברית שלי וגם עלי.

ואז פגשתי את מירב

התחלתי איתה תהליך של בניית אמון, הכרות, ומפגשים וטיפולים בסביבות שבוע 34. והרגשתי שיש מי שמקשיב. את מי לשתף בכל הפחדים. מי שעוזרת לי גם לעבור את הרגעים הקשים האלו, וגם שנוטעת בי כוחות וביטחון לקראת הלידה. הלידה הטבעית והרגילה שאני רוצה.

והלידה עצמה היתה בסופו של דבר חוויה מדהימה. יש לי זכות אדירה להיות בין קומץ הנשים המועט הזה שעבורן הלידה היא חוויה מרגשת, חיובית, חזקה ובונה. ואני לא מזלזלת בכוחות שלי, או בנוכחותו של בעלי התומך והאוהב – שאני חושבת שהתאהבתי בו מחדש בשעות האלו שהעברנו יחד בחדר הלידה – אבל אין ספק שמירב, עם הנוכחות שלה, התמיכה שלה, הידע שלה, הרוגע שלה והמגע שלה עשתה עבורי ה-מ-ו-ן. ובאותם רגעים שהיא נגעה בי, שמחתי שכבר התוודעתי אל המגע שלה עוד בזמן ההריון, כי אפילו בציר הכי כואב, כשהרגשתי את היד שלה על הברך שלי, הבנת שהיא הולכת כעת להרים לי אותה בכדי להפיג את הכאב ושיתפתי מיד פעולה. הגוף שלי נכנע למגע שלה, הוא הכיר אותה, הוא סמך עליה. ואני ובעלי סמכנו עליה.

יש הרבה סיבות לקחת דולה

שתלווה אותך בהריון ובלידה. מההתנסות שלי בלידה הראשונה, שסך הכל עברה בשלום ובצורה טבעית, נשאר לי טעם מר כי היתה לי דולה צעירה ולא מנוסה שלא הבינה את הצרכים שלי ברגע האמת ולא מצאה את הדרך להרגיע את הגוף הכואב שלי. לכן בלידה השניה היה לי חשוב לחפש תכונות מסויימות מאוד אצל מי שאני רוצה שתלווה אותי בלידה: היא צריכה להיות קודם כל אישה עדינה ורגועה, ומצד שני חזקה מספיק להכיל את הפחדים שלי ולחזק אותי. צריכה להיות לה הסבלנות ללמוד להכיר אותי. וללמוד להכיר את הגוף שלי – למה הוא מגיב יותר טוב, למה פחות טוב. היא צריכה להיות מנוסה, בעלת ידע עצום ומגוון בכל מיני שיטות טיפוליות. עליה לדעת מתי אני צריכה את עצתה בהחלטות הקשות. ומעל הכל, אני צריכה להרגיש איתה הכי טבעית וחופשיה בעולם.

ואת כל אלו מצאתי במירב. ואחרי הלידה, כשהתינוקת המדהימה שלי שכבה לה סגולה ומקומטת על החזה הכואב שלי, ואני בוכה וצוחקת ובעלי מחבק, ראיתי את מירב לצידי, בוכה מהתרגשות. וסוף סוף הבנתי למה היא עושה את זה – למה היא בוחרת להשאיר את הבעל והילדות בבית ולבוא להחזיק אותי כשאני מדממת וצורחת וכואבת ולהיות לצידי ברגעים הכי קשים שלי – כי היא פשוט אוהבת את מה שהיא עושה. ולכן היא כל כך טובה בזה.

ולך, הקוראת ההריונית שמתלבטת, אני מאחלת לידה קלה ומוצלחת ומאושרת.
עדי

המלצה על דולה בלידה ויבק

אוק 25, 2012   //   by Merav   //    //  סגור לתגובות על המלצה על דולה בלידה ויבק
מירב היקרה,
הדולה הכי רגישה, רכה ואימהית
את מירב הכרתי עוד מימי צעירותי שהייתי רווקה והדרכתי שיעורי עיצוב הגוף באלפי מנשה, ומירב התאמנה אצלי.לימים חיפשתי דולה עבור הלידה השנייה שלי. החלטתי  לעשות מהלך מודע ומתוכנן- ללדת לידה רגילה, נרתיקית, עם דולה לאחר שילדתי את הבן הראשון שלי, אריאל,  בניתוח קיסרי.
ידעתי מניסיוני הלא כל כך טוב, שבתי החולים בארץ מובילים בדרך כלל לניתוחים קיסריים חוזרים לאחר ניתוח קיסרי קודם, גם הלחץ שחוויתי במהלך הלידה הראשונה שהסתיימה בקיסרי לאחר פתיחה של 9 ס"מ הייתה טראומתית עבורי. אמרתי לעצמי, שאני מאמנת פילאטיס וגם בעלת תעודה של התעצמלות לנשים בהריון ולאחר לידה, בעלת 2 תארים ראשון ושני בויינגייט..חייבת לעבור לידה רגילה אחרי הניתוח, גם עבור המקצועיות  שלי (כי אני הרי מאוד חייה את העבודה ביום יום שלי) וגם עבור החוויה העצומה הזאת. אחת המתאמנות שלי המליצה לי על מירב קריספיל כדולה מנוסה  אשר השתתפה ועזרה לה בשלוש הלידות שלה הדולה.כבר משיחת הטלפון הבנתי  שלמירב נסיון רב גם במקרים כמו שלי. דרך מספר טיפולים יחד עם בעלי  אצלה וטיפול שלי אישי, הגעתי למקום הנכון , הבטוח בהכנה ללידה.

אני שלטתי בלידה ולא היא בי, מירב הדולה הייתה שם לחזק את ידי ,להנחות אותי בתנועתיות גם בזמן ההפסקה בין הצירים ובתוכם  ולמרות שבחרתי באפידורל.
בלידה בת 6 שעות, יצא לעולם איתן במשקל של 3.090 ק"ג.

הכי חשוב היה השלב שהקשבתי למירב והגעתי לבית חולים שכבר הצירים היו בלתי אפשריים, דבר שגרם לי להגיע בפתיחה של 5 ס"מ ומחיקה מלאה- ישר לחדר לידה.

מירב היקרה, הדולה הכי מקסימה שיש
שווה כל אגורה!

באהבה

מטופלים מספרים