המלצה על טיפול בקרוהן אצל ילדים

מאי 26, 2016

מירב,
אנחנו מכירות כבר שנים, מאז ההריון של אלעד (9) במהלכו אפשרת לי להמשיך ללכת למרות דלקת באגן בזכות טיפולי השיאצו, וליווית את הלידה הטבעית המהירה והממוקדת, שהיתה חוויה מעצימה עבור כולנו. את מתן בכורי ילדתי בלידה "בית חולימית" נוראית, וללא תמיכה בהנקה שנכשלה. היה לי ברור שאפשר גם אחרת, ובזכותך 3 מילדי נכנסו לעולם כשהם ואני מחוברים בצורה מרגשת, ופועלים יחד במודעות מלאה, בחוויה בריאה שאין כמוה.

שלי נולדה בראש השנה לפני שנתיים. הזעקנו אותך בבוקר החג, ללידה שנראה היה שמתקדמת במהירות אולם השתהתה למעשה כמעט 14 שעות. מי היה מאמין שילדה רביעית תתמהמה כך. אני זוכרת את עצמי תוך כדי הצירים האדירים האלו, ממלמלת לה:"בואי בואי בואי", ללא תחושת זמן כלל. ב-ב' בתשרי הצטרפה לשלושת הגברברים שלנו תינוקת מתוקה ששינתה את כל הגוונים בבית לסקאלה לא מוכרת.

כששלי היתה בת עשרה חודשים, התחילו להופיע אצלה שלשולים ופליטות דמיות. היא אושפזה ועברה בדיקות קשות. האבחנה היתה  Infantile IBD, מחלה אוטואימונית ממשפחת הקרוהן והקוליטיס, ועולמנו התהפך.

נאלצתי להפסיק להניק את שלי, ולמעשה להפסיק את ההאכלה שלה לחלוטין. היא עברה להיות מוזנת מפורמולה רפואית מיוחדת ללא כל חלבון כל שהוא. כשהשינוי התזונתי לא הספיק, החל טיפול תרופתי שעלה מדרגה מיום ליום והתקבע על סטרואידים, ותרופות מנע לתופעות הלוואי הרבות.

לאחר חצי שנה, כשנראה היה שאנחנו מתנהלים באיזו שהיא נסיגה, גמלנו את שלי מהסטרואידים והרגלנו אותה לתרופה לחיים, אימורן, שמחלישה את המערכת החיסונית. במקביל, בזהירות רבה, התחלנו לחשוף את שלי שוב לאוכל רגיל, בהנחיה צמודה ובאיטיות רבה.

שלי עברה תקופה קשה עד אימה, של בדיקות פולשניות ברמה שבועית, גמילה כפויה מהנקה, ותופעות לואי קשות לטיפול התרופתי, וכאן את נכנסת לתמונה.

במגוון הכלים והמיומנויות שרכשת לאורך השנים, הצלחת בכל רגע חלש שלנו לאבחן ולשים את האצבע על מקור הבעיה, ולתת לנו הנחיות לטפל ולתמוך בה. ההשפעה שלך על שלי בכל מפגש או טיפול מרחוק היא מיידית.

למדנו שכל חשיפה למזון חדש מתנהלת בקלות רבה יותר אם את מכינה אותה לכך.

למדנו שלכל צינון או יציאה שונה יש משמעות שניתנת לאיתור ולהתיחסות.

למדנו שאפשר לחזק את שלי לפני כל בדיקת דם או בדיקה רפואית אחרת ולהעצים אותה כך שהחוויה לא תהיה לה קשה כלל.

למדנו, ואני מודה בפה מלא שלרוב לא הבנו איך, שבכל נסיגה הכי קטנה נקבל את התמיכה וההנחיה כדי למשוך את שלי שוב למעלה.

שלי היא פעוטה שמחה ומלאת חיים, דעתנית וחכמה, בעלת אינטיליגנציה רגשית מעוררת כבוד. היא מכילה את המגבלות שלה ולא מתנגחת בהן ואני מאמינה שלך יד רבה בכך.

מנחם אותנו לדעת שאת זמינה לנו, וזמינה לה ולצרכים שלה. שיש לנו כלי חשוב מאין כמוהו להקל על שלי ולשמר את ההתקדמות שלה, כאשר במקרים רבים לרפואה הקונבנציונאלית אין שום גישה לכך. איפשרת לכולנו את החוזקות הנדרשות ללוות את שלי, והקלת על שלי בצורה שלא ניתנת לתאור, ותודתנו נתונה לך לעד.

עידית ושלומי בקשי 054-5952049

מתן, אלעד, רועי ושלי

עידית בקשי המלצה

מטופלים מספרים

בני הגדול שהיה בן שלוש סבל מעצירות בתקופת הגמילה מחיתולים. לפעמים היה עובר שבוע שלם ללא יציאות… חברה המליצה לי להביא אותו למירב וכך עשיתי. כבר אחרי הטיפול הראשון הייתה הקלה גדולה וכל ה"פקקים" נפתחו. כעבור שלושה טיפולים הבעיה נעלמה לגמרי. בני השני סב… המשך קריאה ←
טיפול בעצירות בתקופת הגמילהענבל קראוס, הוד השרון